:
10 KLADNO

KONEČNĚ TŘI BODY…..

přečteno 175x

V sobotu 11.11.2017 vyrazil tým starších žáků do nedalekého Berouna k dalšímu utkání s HBC Coyotes Hýskov. Kluci z Hýskova nastoupili v pouhých 7 hráčích do pole – 7 statečných (vlastně 8 – včetně brankáře) zaslouží pochvalu za bojovnost a snahu.

Oslovili jsme hlavního trenéra starších žáků Jaroslava Ježka, aby nám zápas zhodnotil:

Jak hodnotíš výkon kluků?

Výhra 10:0 působí jako jasná převaha nad soupeřem a v nezasvěceném nebo v člověku, který ten zápas neviděl to může mylně vyvolat pocit, devastující porážky soupeře a naopak našeho perfektního výkonu. Nerad bych výhru snižoval, nicméně je třeba na pravou míru uvést fakt o počtu sedmi soupeřů. Zvítězit je pak skoro povinnost. K samotné otázce a výkonu mohu jen uvést, že o výsledku rozhodla druhá třetina, kde byla snaha a chuť kluků vidět a cítit. Třetí třetina byla spíš udržovací a možná i bez motivace, přehrávání situací a již klasicky marnost v zakončení.

Na čem je třeba nejvíce zapracovat?

Myslím, že těch věcí je více, od základních herních činností a pochopení hry jako takové až po naši největší nemoc a tou je zakončení. Se zakončením se nejvíce trápíme, nemyslím si, že bychom nedokázali být vyrovnaným soupeřem komukoli v tabulce, ale na každý vstřelený gól se hrozně nadřeme. Na tréninku vidím všechny hráče, jejich práci, šikovnost, co umí a trochu mě mrzí, když je pak vidím v zápase a zdaleka nedokáží svůj um přenést do hry, tohle je pro mne nepochopitelné.

Co se ti nejvíce na dnešním zápasu líbilo?

Nejsem typ, co by hodnotil jen góly, dávám přednost povedeným nahrávkám, obranným zákrokům a následně povedenému přechodu do útoku a hlavně snaze a chuti hrát. Upřímně musím říct, že zejména v zmiňované druhé třetině jsem řadu z toho viděl, a to mě potěšilo.

Tak snad se kluci tímto zápasem střelecky chytí a 25.11.2017 potrápí prozatím prvního v tabulce HBC Rakovník.