KONEČNĚ DOMA

přečteno 244x

Týden po turnaji v Nižboru se přípravka Rysů představila na domácí půdě Městské hokejbalové arény, kde se utkala s mužstvy z hlavního města – HC Kert Park a HBC Hostivař. V předvečer těchto klání se hráčům kladenského A-týmu podařilo Kert Park v prodloužení porazit a tím vyhrát základní část Coalsoft Extraligy a všichni přítomní věřili, že se bude v podobném duchu bude dařit i malým Rysům. Ti nastoupili ve velmi mladé sestavě, ale určitě se proti opticky větším a starším soupeřům zahanbit nenechali.

Slunné počasí a teploty, které i v ranních hodinách atakovaly tropickou „třicítku“ naznačovaly, že čtyři zápasy, které týmy čekaly, budou nesmírně fyzicky náročné, bude potřeba zajistit dostatečný přísun tekutin a po dohodě s rozhodčími byla domluvena přestávka zhruba v polovině každého z devítiminutových poločasů.

V prvním utkání se našim borcům postavil Kert a začátek utkání patřil domácím. První střela – první gól. Nahrávka na obránce, střela z první a hostující brankář se jen ohlídnul za míčkem, který mu prošel mezi betony a zatřepal se v síti za jeho zády. Ani jeden z týmů se nevyvaroval faulů, často i zbytečných, ale žádný z exekutorů trestných střílení nebyl úspěšný a následující branky padaly z herních situací. Utkání bylo dlouho vyrovnané, nicméně od stavu 2:2 převzal iniciativu Kert a vzhledem k předvedené hře byl konečný výsledek 2:6 pro naše hráče poměrně krutý.

Druhé utkání proti Hostivaři se neslo v podobném duchu. Dlouho jsme byli soupeři vyrovnaným protivníkem, ale bohužel jen snaha nestačila. Soupeř ukázal v druhé polovině zápasu svou zkušenost, navíc jsme si „vylámali zuby“ na – s přehledem chytajícím – brankáři soupeře a napodruhé jsme prohráli 2:6.

Po přestávce byly na programu odvety. Kdo čekal, že do nich naše mužstvo po dvou prohrách nastoupí odevzdaně a s hlavou dole, ten se velmi spletl. Z hráčů bylo cítit odhodlání a především touha ukázat přítomným fanouškům a rodičům, jak to vypadá, když se bojuje jako Rys. Na soupeře z Lužin jsme od začátku nastoupili, soupeři jsme nenechali volné místo na hrací ploše, nevypouštěli jsme jediný osobní souboj, o čemž se přesvědčil i hlavní arbitr, který se jednoho takového nechtěně zúčastnil a s bolestivou grimasou se jen těžko zvedal z hrací plochy. O osudu utkání rozhodla nejen bojovnost, ale také několik důležitých zákroků našeho gólmana při trestných stříleních, a tak jsme Kertu vrátili úvodní porážku konečným skóre 5:3.

Poslední utkání nabídlo nejvíce branek ze sobotního hracího dne. Proti Hostivaři jsme začali tak, jak jsme skončili předchozí utkání – bojovností, důrazem, odhodláním. V tomto utkání hrály prim útoky a oba brankaři jistě neměli při některých obdržených brankách čisté svědomí. V průběhu zápasu se ovšem začala projevovat únava a spolu se zkušeností mužstva Hostivaře to po závěrečném hvizdu rozhodčího znamenalo prohru při konečném stavu 7:12.

Sestava: Kraus – Bešťák, Brůžek, Hauser, Houska, Novák Jakub, Novák Jan, Pokorný Ma., Pokorný Mi., Rychtář