HOSTIVAŘ 4
:
9 KLADNO

KONEC ZA TŘI BODY

přečteno 1 597x

Do Hostivaře jsme 10.5.2015 odjížděli ve značně oslabené sestavě bez Jaroslava Procházky, Václava Zdrůbeckého a dalších. Domácí také nehráli v plné sestavě. Do zápasu tak nezasáhl ani nejlepší hráč jejich týmu Jan Čejka. Výsledek zápasu už nemohl na postavení v tabulce obou týmů nic změnit. Dal by se tedy očekávat zápas o ničem, ale nebylo tomu tak.

Začátek zápasu byl pro Kladno jak z říše snů. Jaroslav Jůn, vybojoval balónek pro Matěje Čejku a ten dával prakticky do prázdné branky. Hned po dalším vhazování si to tato dvojce zopakovala. Tentokrát Jůn nahrával zpoza branky a v následné mlýnici před brankou domácího Dostála se nejlépe zorientoval opět Matěj Čejka a zvýšil na 0:2. Trefila se však i Hostivař. Jonáš Mazura nahrával na svého spoluhráče před naší branku, jenže trefil našeho hráče a od něj se dostal míček za záda Pleyera. Tento stav dlouho nevydržel a záhy jsme měli zpět dvoubrankové vedení. Dominik Paták byl u mantinelu rychleji než protihráč, nahrál na Jůna, ten si oběhl domácí branku, vystřelil a trefil přesně. Jenže chvilku poté se opět trefila i Hostivař. Samostatný únik proměnil Jiří Vaniš.

Ve druhé třetině jsme pokračovali v tlaku a výsledkem byla čtvrtá branka. Dominik Paták byl opět v soubojích úspěšnější a předložil gólovou nahrávku kterou Michael Tor zužitkoval. Jenomže pak přišel čas pro domácí. Hlavně pro Jiřího Vaniše. Nejdříve zužitkoval nahrávku zpoza branky od Ondřeje Nocara a potom dovršil hattrick když dorážel střelu Jonáše Mazury. Vyrovnaný stav naštěstí pro Kladno nevydržel dlouho. Po střele od Martina Fencla se míček dostal před volného Patrika Maurera a ten nás poslal opět do vedení. Po chvilce však mělo být opět vyrovnáno. Rozhodčí však neuznali domácím regulérní branku, když Robert Pleyer neudržel balónek.

Třetí třetina začala dalším, tentokrát správně, neuznaným gólem domácích. Josef Vosátka ho totiž vstřelil v době kdy stál v brankovišti. A tak přišla řada na Kladno. Václav Kužel vystřelil od modré a vyražený balónek se dostal před Jůna. Ten zvyšoval na 4:6 pro Kladno. Jůn řádil jak utržený ze řetězu. Poté co trefil tyč, předložil pěknou nahrávku pro Patáka a ten překonal domácího gólmana Jana Dostála po sedmé. A opět Jaroslav Jůn. Tentokrát se prostě rozhodl, že Hostivař se prostě ze svého obraného pásma nedostane a nadvakrát jí znemožnil přechod do útoku. Při druhém zachycení jejich rozehrávky si s míčkem došel před Dostála zkompletovat hattrick. Přidal i čtvrtou branku, když prošel mezi obránci a trefil parádně růžek domácí branky. Počítadlo skóre se tak zastavilo na 4:9 pro Kladno.

Zápas ve kterém prakticky o nic nešlo byl nakonec, zvláště pro fanouška Kladna, super zážitkem. Jak se říká – to nejlepší na konec. Bohužel je to letos bez účasti na finálovém turnaji. Kdybychom alespoň jednou dokázali porazit Kovo Praha, které za námi zaostává po sezoně o 15 bodů, kdyby nás rozhodčí na Kert Parku evidentně nepoškodil a přiznal dvě evidentní branky, mohli jsme se turnaje zúčastnit. Na kdyby se nehraje. Příští sezóna snad bude lepší. Pro některé hráče končí éra žáků a finálových turnajů a začíná éra dorostu. Přejeme jim hodně zdraví, štěstí, úspěchů a radosti ze sportu který si vybrali. Jim a i ostatním přejeme hezké prázdniny a krásné prožití léta.

HBC Hostivař – HBC ALPIQ Kladno 4:9 (2:3,2:2,0:4)

Střely: 42:45 (20:18, 15:12, 7:15), vyloučení: 8:9, využití přesilovek: 1:2, oslabení: 2:1
Branky a nahrávky: Čejka Matěj (Jůn Jaroslav), Čejka Matěj (Jůn Jaroslav), Jůn Jaroslav (Paták Dominik), Tor Michael (Paták Dominik), Maurer Patrik (Fencl Martin), Jůn Jaroslav (Kužel Václav), Paták Dominik (Jůn Jaroslav), Jůn Jaroslav, Jůn Jaroslav
Sestava HBC Alpiq Kladno: Pleyer Robert – Fencl Martin, Paták Dominik, Stříbrný Josef, Němec Filip, Kužel Václav – Jůn Jaroslav, Tor Michael, Hertl Lukáš, Čejka Matěj, Maurer Patrik, Kopp Dominik, Rychlý Vojtěch

ŘEKNI O TOM DALŠÍM NA FB ŠIŘ SLÁVU RYSŮ Z KLADNA

JEŠTĚ SI PŘEČTI