KLADNO VEZE DVA BODY Z MISTROVSKÝCH LUŽIN!

přečteno 358x

Porazit dvakrát v sezoně mistra, to se počítá. Hokejbalisté Kladna uspěli v konfrontaci s KERT Parkem Praha dokonce i v jeho domovském stánku na pražských Lužinách, kde dvakrát dorovnali ztrátu jednoho gólu a 23 vteřin před koncem prodloužení rozhodl jejich nejlepší jarní střelec Dominik Barnošák.

Zápas měl výbornou kvalitu, jako vždycky, když na sebe nejlepší týmy extraligy narazí. Opět byly důležité přesilovky, oba týmy z nich skórovaly, ale ještě úspěšnější byly při jejich bránění. Početních výhod bylo skutečně hodně na obou stranách a to i v rozhodujících momentech, kdy ale obrany byly úspěšnější. „V první třetině jsme ubránili dvakrát i tři na pět. Kluci bojovali a Čapek chytal skvěle,“ chválil asistent kouče Kladna Jaroslav Procházka.

Kladno vedlo jedinkrát, když v 6. minutě dostal míček za záda Mikla Pražák. Skóre však brzy srovnal

Čejka a ve druhé třetině padly další dva góly na obou stranách. To bylo právě z přesilovek, když se jako první prosadil domácí reprezentant Fejfar po souhře s bratry Kručkovými, a poté vyrovnal první trefou v zápase Barnošák. Opět to byla velmi rychlá gólová odpověď a to samé oba celky přichystaly divákům ve třetím dějství. Zase vedl KERT po střele Danka, ale jen čtyři minuty, než Malecha vyrovnal.

V prodloužení bylo Kladno lepší, přesto se na gól dlouho čekalo marně. Kladenští trefili tyčku, ale stejně jako v pátek proti Kovu Praha nakonec duel překlopili na svou stranu. 27 vteřin před koncem se prosadil Barnošák, který už jen do prázdné zakončoval krásnou souhru s Hnízdilem. Byl to už jeho čtvrtý jarní zásah ve dvou zápasech a potvrzení slov trenéra Drahomíra Kadlece, který střelce chválil za výbornou zimní přípravu.

„A chválím ho i já. Navíc poslouchá naše rady, má díky přípravě sílu být na rozhodujících místech, nezpomaluje hru a snaží se střílet,“ chválil Barnošáka Jaroslav Procházka.

Hlavní díl chvály však dostal celý tým. „Kert nás tradičně zlobil při přesilovkách, při hře pět na pět jsme byli lepší my. Dva body určitě bereme, v prodloužení bylo vidět, že máme více klidu na hokejkách a víc sil,“ mínil Procházka, podle něhož oba týmy hrály výborný hokejbal a bylo se nač dívat.

KERT Park Praha – HBC Kladno 3:4 PP (1:1, 1:1, 1:1 – 0:1). Branky a nahrávky: 8. Čejka (Rozenberg), 21. Fejfar (Martin Kruček, Jiří Kruček), 35. Danko (Střecha, Postulka) – 6. Pražák (Dědič, Šrámek), 24. Barnošák (Hrabár, Soukup), 39. Malecha (Hrabár, Prokop), 50. Barnošák (Hnízdil).

Kert Park Praha: Mikl – Blaško, Bošák, Laurinc, Macek, Rozenberg, Šperl – Čejka, Danko, Fejfar, Jágr, Kruček M., Kruček J., Postulka, Střecha, Wróbel, Suchánek.

HBC Kladno: Čapek – Dědič, Haismann, Soukup, Pliml, Hrabár – Kamenář, Kužel, Špaček, Šrámek, Procházka, Pražák, Prokop, Malecha, Kohout, Barnošák, Hnízdil, Zdrůbecký.