KEB KLADNO MISTR ČR

přečteno 12 982x

Hráči, vedení i fanoušci hokejbalového klubu TJ HBC KEB Kladno se konečně dočkali. Od 16. května 2009 totiž sídlí pohár pro mistra ČR v kabině Městké hokejbalové arény. Tečka za strhujícím play-off byla napsána v Hradci Králové, kde se vítězstvím 5:2 uzavřela finálová série proti místním Pirátům celkově 3:0.

Kladenští odcestovali k utkání již v pátek, neboť byl začátek zápasu místo tradičního odpoledního času přesunut na 10:30 – v přímém přenosu totiž vysílala Česká televize.

Trenér Drahomír Kadlec si s sebou přivezl v hokejbale málo vídané čtyři formace, panovala dobrá a optimistická nálada. Zdravotní stav většiny hráčů však byl po dlouhé sezóně poměrně nepříjemným tématem, ať už se jednalo o nedoléčené zranění Jana Příhody či z domácích bojů pochromunaná třísla Michala Trčky.

Jako značná výhoda, šestý hráč do pole se prezentoval vynikající kotel kladenských příznivců, kteří na časné utkání do Hradce přicestovali v hojném počtu a mají na titulu obrovskou zásluhu.

Poté, co rozhodčí Florián a Merc odstartovali úvodním vhazováním, se okamžitě dostali domácí do velkého tlaku a ukazhovali, že rozhodně nechtěji ukončit finále v nejkratším možném termínu. Na KEBu znatelně ležela tíha titulu, jenž byl neuvěřitelně blízko. Jako první se prosadil nezastavitelný domácí špílmachr Petr Novák, jenž při své tvrdé střele zlomil hokejku, i tak si ale míček našel cestu za záda Jaroslava Procházky. Radost domácím vzal Aleš Roman, jehož vynikající zadovkou našel Jiří Kopecký, a bylo vyrovnáno. Ani ve druhé třetině neměl KEB více ze hry, mohl se však opřít o brankáře. To se nedalo říci ani potřetí v sérii o gólmanech soupeře. Lukáš Hora si totiž nezvládl míček ani moc prohlédnout a už po brankách Topolánka a opět Romana opouštěl hřiště a byl vystřídán Janem Šmídem.

Na začátku třetí třetiny sice dokázal Hradec v přesilovce snížit, po několika necelých dvou minutách si ale na přihrávku Romana naběhl Kopecký a pomohl tak KEBu opět odskočit o dva góly. Domácí byli čím dál nervóznější a vůbec se jim nedařilo poradit si s Procházkou.

Osmačtyřicet sekund před koncem vybojoval svou buly Daniel Hnízdil a do prázdné branky zpečetil výsledek zápasu na 5:2. Kladno tak zaznamenalo po jedenácti letech extraligový triumf. Ve finálové sérii rozhodla především síla všech tří formací Kladna a výkon brankáře. V neposlední řadě je znovu třeba zmínit skvělé publikum a podporu fanoušků. Na titulu se podíleli hráči – Michal Dědič, Daniel Hnízdil, Michal Hnízdil, Radek Honický, Jan Jirotka, Jiří Kopecký, Martin Nedvěd, Petr Ogurčák, Martin Panenka, Aleš Pittner, Jaroslav Procházka, Jan Příhoda, David Rejthar, Tomáš Rejthar, Aleš Roman, Štěpán Sivák, Radek Soukup, Vlastimil Strnad, Martin Sup, Tomáš Sýkora, Jakub Šíma, Radek Šíma, Libor Topolánek, Michal Trčka, Martin Tvarůžek