KANONÁDA V BEROUNĚ

přečteno 195x

Další soutěžní klání čekala na hráče kladenské přípravky, kteří 3. října zavítali na berounské hřiště. Na první říjnový víkend slibovala předpověď slunečné počasí, složení soupeřů (domácí Kelti, dívčí tým Fretek a pražský Kert Park) zase slibovalo kvalitní hokejbalová klání. Splnilo se oboje a početná skupinka rodičů a fanoušků Rysů si přišla na své.

Bílý tým

Zahajovací utkání nabídlo modro-bílé kladenské derby. Hráči modrého týmu se brzo po začátku dostali do dvougólového vedení, bílým se podařilo sice vyrovnat, ale poločasová přestávka probíhala za stavu 4:3 pro modré. Na začátku druhého poločasu modří svůj náskok navýšili, bílí snížili ještě na stav 4:5 z jejich pohledu, ale byla to spíše taková bílá labutí píseň. Modří vzali otěže utkání do svých rukou, začali tahat za delší konec pomyslného provazu a nakonec porazili své kamarády vysoko 11:6. Druhé utkání čekalo na bílý tým proti vrstevníkům z pražských Lužin – tedy proti HC Kert Park Praha. Nestranný divák by mohl říct, že nastoupila jiná sestava, ale nebylo tomu tak. Možná k tomu dopomohla domluva trenéra, ale spíše si sami kluci uvědomili, že první zápas nebyl z jejich strany ideální, zahodili první prohru za hlavu a ukázali všem, co znamená heslo „Bojuj jako rys“. Soupeřův gólman si na nedostatek práce rozhodně nemohl stěžovat. Poločas přinesl vedení 2:0. Na začátku druhého poločasu se soupeř pokusil výsledek korigovat. Výborně a jistě chytající brankář v bílém dresu však žádné drama – i za pomoci brankové konstrukce – nedopustil, spoluhráči v poli skórovali ještě čtyřikrát a po závěrečném hvizdu se mohli společně radovat z výhry 6:0. Třetí utkání následovalo po přestávce proti dívčímu týmu Fretek, a pokud si někdo myslel, že to bude papírově nejslabší soupeř, tak ho děvčata v modrých dresech velice rychle přesvědčila o opaku. Sice se naši borci dostali rychle do vedení, ale soupeřky – i přes nepříznivé skóre – nenechaly našim klukům nic zadarmo, nebály se osobních soubojů a ani blokování střel. Ukazatel v době poločasové přestávky odpovídal stavem 3:3 situaci na hřišti. Ve druhé části hry si vzali kladenští dvougólový náskok zpět, soupeřky opět snížily a možná, že se i kluci na hřišti začali trochu bát o výsledek. Nakonec však přidali pojistku a rozdílovou branku, díky které vyhráli 6:4. V posledním zápase nám za soupeře byli domácí Kelti. Bílý tým se dostal do vedení prudkou střelou po vyhraném buly, po které se soupeřům brankář jen stihnul ohlédnout. Po faulu dostali Kelti možnost vyrovnat z trestného střílení, ale náš gólman předvedl ukázkový rysí skok a nájezd zneškodnil. To jistě povzbudilo i jeho spoluhráče v poli a síťka v brance na druhé straně hřiště se rozvlnila hned dvakrát po sobě. Za stavu 3:0 se podařilo soupeřovi snížit a to i díky gestu fair play. Rozhodčí po skrumáži v kladenském brankovišti přerušil hru, míček se objevil pod shlukem těl sice mimo branku, ale přiznání kladenských hráčů a trenéra, že byl za brankovou čárou, znamenalo snížení na 3:1. Toto gesto bylo oceněno potleskem jak diváků, tak i hráči a realizačním týmem soupeře. Individuální akce po odebrání míčku ovšem vrátila Rysům třígólový náskok, který se zvýšil už na čtyřgólový, a zdálo se, že je o osudu utkání rozhodnuto. Soupeř se s tím rozhodně nechtěl smířit, začal lidově řečeno tlačit na pilu, ale na více než snížení to nestačilo. Sobotní hrací program skončil pro bílý tým vítězstvím 5:4.

Sestava: Kraus, Pokorný Mi. – Kučera, Macháček, Novák Jak., Nývlt, Petrášek, Rychtář, Říha

Modrý tým

Modrý tým zahajoval zápasem proti kamarádům z bílého týmu. Po laxním přístupu obou týmů a velké gólové potenci dokázali hráči v modrém vyhrát 11:6. V dalším zápase jsme narazili na tým Fretek. Zápas, který se mohl na první pohled zdát jednoznačnou záležitostí, se nakonec proměnil ve velmi vyrovnanou bitvu. Sice jsme opticky byli lepším týmem, ale houževnatý soupeř nám nedovolil gólově utéct. Nakonec jsme ale přeci jen dokázali utkání dovést do vítězného konce. Předposlední zápas a jako soupeř Kert Park. Rychle jsme se dostali do vedení, které soupeř stejně tak rychle zase smazal. V tu chvíli jsme trošku znervózněli a soupeř ucítil šanci. Naštěstí jsme třemi góly v jednom střídání vyslali jasný signál, kdo toto utkání hodlá vyhrát, což se nám podařilo. Před posledním zápasem jsme tak byli stále 100%, a to i přesto, že herně to nebylo dle představ trenérů. Poslední zápas jsme hráli proti domácím Keltům a konečně se výkon našich borcům alespoň trochu přiblížil ideálu. Při poctivé obraně jsme dokázali využívat nabídnuté šance a i toto utkání jsme dovedli do vítězného konce. Z hlediska výsledků tak můžeme být s turnajem spokojeni, ale co se týče výkonů, tak všichni přítomní dozajista cítili, že to nebylo zrovna ono. Nezbývá než věřit, že příště bude moci panovat spokojenost i s tímto aspektem hry.

Sestava: Holubovský – Faigl, Hauser, Jozífek, Lovětínský, Novák Jan, Podhorský