JEDEN GÓL NESTAČÍ

přečteno 278x

Dalším kolem pokračovalo na Velký pátek 14.4.2017 čtvrtf­inále extraligy mladšího dorostu. Do kladenské arény přijel tým se kterým se Kladno dobře znalo ze základné skupiny. Mečouni z Plzně. Hosté chtěli jistě oplatit domácím jedinou prohru v základní části a domácí zase poprvé ve čtvrtfinále naplno bodovat.

Už od prvních minut zápasu bylo jasné, že půjde opět o vyrovnanou bitvu a bojovat se bude o každý milimetr hrací plochy. Oba týmy se pečlivě věnovali obraně a tak se ke gólmanům mnoho míčků nedostalo. Naštěstí pro Kladno první vážnější šance skončila gólem. Nahození Michala Šťastného skončilo za brankou Plzně kde byl první Patrik Maurer a zadovkou poslal balónek do mezikruží kde číhal Jan Janiourek. Ten neváhal a střelou z první poslal domácí do vedení. Vzápětí však mohlo být vyrovnáno, když se nahození hostujícího Davida Štípka odrazilo od mantinelu tak nešťastně, že balónek doslova proskákal po brankové čáře za zády Lukáše Jirsy. Více už v první třetině k vidění nebylo a tak šlo Kladno do kabin spokojenější.

Nabuzeno pak doslova vlétlo i do třetiny druhé, ale Libor Kozjar odskok domácích o dvě branky nepovolil. Stejně dobře si vedl v přesilovce Plzně i jeho protějšek s rysem na hrudi. Mečouni měli velkou šanci na vyrovnání v deváté minutě třetiny, když po chybném střídání utekl domácí obraně Roman Poláček. I v tomto souboji měl Jirsa navrch a vyrovnání nepřipustil. Jeho spoluhráčům v útoku patřil i závěr třetiny, ale stav se neměnil. Úvod třetí třetiny naopak patřil Plzni. Tým hostí podpořený přesilovou hrou byl usazen v útočném pásmu, ale díky dobré obranné hře a Jirsovi v brance jsme tlak ustáli a mohli se pustit do snahy o navýšení skóre. Nejblíže k tomu měl v polovině třetiny střelec dosud jediné branky zápasu Janiourek když se mu podařilo dostat za záda, jinak těžce prostupné, plzeňské obrany. V cestě mu však stál skvěle chytající Kozjar. Skóre se nakonec přece jen měnilo. V desáté minutě byl v souboji o balónek úspěšnější plzeňský Marek Reiser který předal na Michala Gallu, ten se šikovně uvolnil a střelou pod horní tyč nedal Jirsovi šanci. A bylo ještě hůř, když v minutě třinácté potrestala v přesilové hře slabý důraz kladenské obrany plzeňská dvojce Roman Poláček a skórující Matěj Votípka. Na tento direkt Kladno už ani při závěrečné power – play nedokázalo odpovědět a byla na světě další těsná prohra o jednu branku.

Opět další zápas kdy si kladenští mohli připsat plný počet bodů a nakonec odcházeli ze hřiště bez bodového zisku. Bojovnost, nasazení a chuť po vítězství byla opět na úrovni jakou si tato fáze sezóny vyžaduje. Zase to bylo to Kladno, které nedá soupeři zadarmo ani kousek hřiště. Bohužel to opět nestačilo. Setkáváme se s týmy, na které prostě jedna branka nestačí. Ještě je však stále o co hrát !!!

Teď máme před sebou velmi těžké dvoukolo na plastových hřištích soupeře. V sobotu 22.4.2017 zajíždíme do pražské Hostivaře, kde se postavíme na buly ve 13:00 proti možná největšímu favoritovi soutěže HBC Hostivař a v neděli začneme druhou polovinu čtvrtfinále od 14:00 ve městě perníku proti týmu se kterým jsme byli také krůček od plného bodového zisku, ale nakonec jsme získali pouze bod. Je čas na odplaty. První bude 23.7.2017 na řadě tým HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice. Tým je odhodlán konečně naplno bodovat. Přijeďte mu pomoci.

HBC ALPIQ Kladno – HBC Plzeň 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Střely: 10:15 (1:6, 6:6, 3:3) Vyloučení: 3:4 Využití přesilovek: 0:1 Oslabení: 0:0

Branka a nahrávky Kladno: Janiourek Jan (Maurer Filip, Šťastný Michal)

Sestava HBC Alpiq Kladno: Jirsa Lukáš, Černý Filip – Šťastný Michal, Kužel Václav, Paták Dominik, Němec Filip, Rychlý Vojtěch – Procházka Jaroslav, Čejka Matěj, Maurer Patrik, Tor Michael, Janiourek Jan, Pleyer Robert, Kučera Dominik, Pešula Ondřej, Říha Jiří, Frühauf Petr