JAKO HLUŠÍ NA VRATA. KLADNO NEDALO ÚSTÍ ANI JEDEN GÓL A PODRUHÉ PADLO

přečteno 398x

Ke konci podzimu ztrácí hokejbalové Kladno formu. Po prohře v Mostě padlo také s Ústím, i když v sobotním duelu byla na vině hlavně koncovka. Hlavními hrdina zápasu byli oba brankáři, ale zatímco domácí Čapek jednou inkasoval, hostující Rechtorik byl nepřekonatelný – Rysové tak s Elbou padli 0:1.

Už ve 4. minutě prostřelil brankáře Čapka nejproduktivnější hráč Elby Martin Stupka, ale určitě netušil, že tahle jeho trefa bude patřit mezi nejcennější v sezoně. A bude nakonec vítězná.

Jeho tým v zápase nevynechal jedinou možnost, jak potrápit kladenskou defenzivu. Šancí si vytvořil dost, ale postupem doby se přece jen dostávalo do fazony domácí Kladno, jasný favorit zápasu. Nejpěknější akci první třetiny předvedli v oslabení Čapek se Schnaubeltem, když gólman v oslabení lapil nahození Gruse a bleskově vysunul rychlého útočníka, jehož zastavil až Rechtorik.

Ve druhé části už měli Rysové šancí mnohem víc. Šímova lajna s nepolapitelným Schnaubeltem dřela hosty v jejich pásmu, přidali se i ostatní. Kudela spálil tutovku po vysunutí Špačkem, sám šel na bránu Barnošák, na čáře zachránilo Ústí šanci Pražáka. Kladno však zdržovaly v tlaku jeho fauly, jichž přibývalo a s nimi i frustrace lavičky a fanoušků. V jednu chvíli spíkr zápasu pustil na zlehčení napjaté atmosféry dokonce hit Tomáše Kluse Za co pane Bože, za co?!

Když domácí nevyužili ani další šance včetně úplně osamoceného Procházky dvě minuty před koncem, nakonec se radoval početný kotel hostů, který právem skandoval: My máme gólmana!

Mladý Tomáš Rechtorik (21 let) byl po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem hostů, jeho protějšek Vít Čapek zase nejlepším domácím borcem. Oba dostali cenu od partnera zápasu, majitele kladenské firmy Zdendovy dobroty Zdeňka Dědka pěkné ceny v podobě bábovek, které tenhle hokejbalista peče skutečně perfektní.

Smutný byl jinak opět skvělý Milan Schnaubelt, který hraje na podzim v reprezentační formě. „Trenér nám už několikátý zápas opakuje, že se málo tlačíme do branky. Víme, že to tam bolí, ale také že tam odsud padá nejvíc gólů. Hezké góly už v extralize padat nebudou, všechny týmy jsou rychlostně vybavené,“ hodnotil Schnaubelt, podle něhož musí tým hodit poslední dva zápasy za hlavu a začít zase makat od nuly.

A nenechat se otrávit rozhodčími. „Asi nám to uškodilo, někdy jsme se na ně soustředili moc stejně jako na hráče, kteří nás provokovali mimo hru. Musíme se každý soustředit sám na sebe, přestat vymýšlet a bude to lepší,“ dodal Milan Schnaubelt.

HBC Kladno – Elba DDM Ústí nad Labem 0:1 (0:1, 0:0, 0:0). Branka: 4. Stupka. Rozhodčí: Havel, Koskuba. ** Kladno:** Čapek – Dědič, Hrabal, Kamenář, Kudela, Pliml, Zdrůbecký – Barnošák, Důras, Javůrek, Kohout, Paták, Pražák, Procházka J., Prokop, Schnaubelt, Šíma, Špaček.

Ústí nad Labem: Rechtorik – Bečvář, Grus, Michajličenko, Procházka F., Sedláček J., Sedlášek M. – Belica, Červinka, Giesel, Haas, Kapusta, Magasanik, Škurla, Stupka, Tomáš, Vatga, Zeman