HRÁT HOKEJBAL NA MOKRÉM PLASTU NEJDE

přečteno 547x

Tým mladšího dorostu zamířil 2.10.2016 do nedalekého Berouna, kde změřil síly s tamním týmem SK Kelti 2008. Již po cestě se upínali oči k obloze a hypnotizovalo počasí, aby se na místní hřiště s plastovým povrchem nesnesla ani kapka deště. Částečně se to povedlo. Alespoň do chvíle, kdy už byl zápas téměř rozhodnutý.

Skóre se otevíralo už ve třetí minutě. Bohužel pro nás to byl soupeř, kdo se mohl radovat z první branky . Ve třetí minutě, se náš obránce pokusil poslat pas na útočníka podél mantinelu. Balónek se však nečekaně odrazil k domácímu Janu Kráslovi, ten nic nevymýšlel a střelou překonal Lukáše Jirsu v naší brance. Domácí se poté snažili zachytávat naše útoky a prakticky se soustředili hlavně na vyhazování balónku na zakázané uvolnění a čekali na naše případné chyby, ze kterých pak podnikali protiútoky. Naštěstí Jirsa vše likvidoval. Nám se v útoku také nedařilo. Až v desáté minutě, při naší přesilové hře, vystřelil od modré Václav Kužel. Jeho střelu domácí gólman Jakub Günther pouze vyrazil a po neúspěšné dorážce Dominika Patáka se hned z další podařilo vyrovnat Michaelu Torovi. O dvě minutky později se po vyhrané buly Tora a následné nahrávce Patáka trefil do horního růžku keltské branky trefil Václav Zdrůbecký a poslal nás do vedení. V úvodu druhé třetiny jsme se prakticky nedostali z obranného pásma a byli to Kelti kdo měl více ze hry. Naštěstí tato pasáž trvala pouze necelých pět minut a Jirsa všechny pokusy domácích zlivkidoval. V páté minutě druhé třetiny poslal Petr Frühauf z poza branky pěknou nahrávku pro Michala Šťastného a ten střelou překonal Günthera po třetí. Čtvrtá branka Kladna padla po střele Josefa Stříbrného která se odrazem od Patrika Maurera dostala za záda gólmana domácích a najednou bylo na co koukat. Naše hra se zlepšila a Keltům nezbylo než opět hned po získání balónku přerušit hru zakázaným uvolněním. Zvýšit mohl pěknou střelou Patrik Maurer, rozezvonil však pouze tyčku domácí svatyně. Bůr nakonec přece jen padl. Stříbrný opět střílel a vyraženou střelu dorážel do branky Frühauf. V závěru druhé třetiny ještě trefil Filip Němec tyč brány Keltů. Co se nepovedlo na konci druhé třetiny, povedlo se na začátku té třetí. Po Frühaufově vyhrané buly a Stříbrného postrčení balónku na modrou se trefil poprvé za kladenské barvy Dominik Kučera a zvýšil na 1:6 pro Kladno. Kelti se však nevzdávali a po střele Krásla dorážel za záda Jirsy Vítek Vozdecký. Bohužel déšť který začal o přestávku padat na plastový povrch hřiště, zastavil veškerou rychlost a hokejbalovost obou týmů. Od té doby se snaha po gólech a po hře změnila na snahu dohrát v klidu a ve zdraví. Do konce zápasu se tedy krom třetí tyčky po střele Václava Kužela a nevyužité šance Zdrůbeckého a Lukáše Hertla, kterému pokazil radost skvělým zákrokem Günther nestalo.

První body ze zápasu mimo naší arénu jsou doma a klouzanou jsme přežili. Při vší úctě k týmu Keltů, tak skutečně těžké zápasy nás teprve čekají. Zápas proti sedmi bojovníkům, kteří nám téměř v plné sestavě nedali vůbec nic zadarmo, musí být i přes výhru varováním. V zápase proti těžšímu soupeři by se nám chyby a nedodržování herního systému mohly lehce a krutě vymstít. Na to je třeba myslet. Už totiž v sobotu 8.10.216 od 16:00 vyzveme na domácím hřišti tým Elba DDM Ústí nad Labem. Bude to zápas jak se říká o šest bodů. Přijďte nás podpořit. Bude to potřeba.

SK Kelti 2008 — HBC ALPIQ Kladno 2:6 (1:2, 0:3, 1:1)

Střely: 15:36 (4:14, 4:12, 4:10)

Vyloučení: 2:0 Využití přesilovek: 0:1 Oslabení: 0:0

Branky a nahrávky: Tor Michael (Paták Dominik, Kužel Václav), Zdrůbecký Václav (Paták Dominik, Tor Michael), Šťastný Michal (Frühauf Petr), Maurer Patrik (Střibrný Josef), Frühauf Petr (Střibrný Josef), Kučera Dominik (Střibrný Josef, Frühauf Petr)

Sestava HBC Alpiq Kladno: Jirsa Lukáš, Černý Filip – Šťastný Michal, Kužel Václav, Němec Filip, Rychlý Vojtěch, Kučera Dominik – Zdrůbecký Václav, Pešula Ondřej, Tor Michael, Paták Dominik, Maurer Patrik, Stříbrný Josef, Frühauf Petr, Hertl Lukáš, Kolek Dominik