HBC ALPIQ KLADNO POTŘETÍ MISTREM

přečteno 14 671x

To, co se povedlo hokejbalistům Kladna, docení oni sami až s určitým odstupem času. Vyhrát extraligu třikrát po sobě je totiž vskutku neočekávatelný kousek, který si zasloužil také bujarou oslavu. Alpiq teď drží v rukách sportovní zástavu Kladna, kterému se v ostatních sportech v aktuální době příliš nedaří. Co ale stojí za tímto jedinečným úspěchem?

1. Tým

Není tu teď řeč o hráčích a jejich individuálních schopnostech, ale o jednom společném týmovém duchu, který uvnitř mužstva vykrystalizoval a sklízí zasloužené plody úspěchu. Hráči přicházejí a odcházejí, jádro se ale zachovává a nováčci hladce přebírají týmové zvyky. Právě ochota hráčů pracovat jeden za druhého a společná radost z triumfů je tou největší zbraní, se kterou si roky nikdo neví rady.

{=‚articlesFo­to/umisteni-4de37fc9267f8­.JPG‘|image:_566×379,­566,379,‚Klad­no‘,TRUE}

První cesta mistrů nevedla ani na hřiště, ani do zabookovaného lokálu, ale za jedním z členů týmu, který se bohužel zápasu sám nemohl účastnit. Všichni drží palce, aby se Martin Panenka se zákeřnou nemocí vypořádal tak, jako mu to šlo na hřišti – na jedničku.

{=‚articlesFo­to/IMG_0163.JPG‘|i­mage:_566×379,­566,379,‚Klad­no‘,TRUE}

2. Trenéři

S příchodem Drahomíra Kadlece na lavičku Kladna se změnil přístup hráčů jak osobně, tak i hokejbalově. Ačkoli v první sezoně skončil tehdejší KEB už ve čtvrtfinále, teď už víme, že to nejlepší mělo teprve přijít. Mistr světa, bronzový medailista v ledním hokeji a nynější lodivod hokejbalové reprezentace vtiskl mužstvu herní systém a oprávněnou sebedůvěru. Velký podíl na trenérské práci má také současný šéftrenér klubu a hlavní trenér reprezentace U16 Milan Maršner. Samochvála smrdí… ale pochvalme v krátkosti a tichosti i zbytek vedení :-).

{=‚articlesFo­to/P5289484.JPG‘|i­mage:_566×379,­566,379,‚Klad­no‘,TRUE}

3. Hráči

V prvním bodě jsme hráče odsunuli do pozadí, abychom se k nim teď mohli vrátit. Snaha a píle všech, kdo se po namáhavých dnech v zaměstnání schází na trénincích, kde zlepšují své fyzické a technické parametry, když jedinou odměnou je jim dobrý pocit z odvedené práce, je obdivuhodná. Je přitom jedno, jestli jde o hráče z první lajny, nebo vždy připravené náhradníky. Jestli jde o obránce, nebo útočníky, o střelce, nebo o odborníky na „černou práci“…

4. Fanoušci

Další klobouk z hlavy dolů. Kladenští fanoušci jsou věrní a téměř na každém domácím zápase uvidíte spoustu stejných tváří těch, kdo se o utkání Alpiqu horlivě zajímají a fandí. Modro-bíle stylizovaný aktivní dívčí fanclub vyrazil dech i komentátorům ČT. Co si ale zaslouží největší obdiv, je, že fanoušci Kladna neváhají vyrazit s týmem i na venkovní zápasy a v drtivé většině případů domácí fandy hravě překonat!

{=‚articlesFo­to/P5289424.JPG‘|i­mage:_566×379,­566,379,‚Klad­no‘,TRUE}

6. Sponzoři a partneři

Speciální poděkování patří také všem těm, kdo finanční, věcnou nebo mediální podporou umožňují celému klubu jeho fungování. Díky nim se tak po hřištích pohybují nejen hráči mistrovského Áčka, ale také starší a mladší dorostenci, starší a mladší žáci a dokonce i přípravky.

7. Mládež

Jak je zmíněno o bod výše, nejvíce členů má Alpiq mezi mládežnickými týmy. A i zde se práce a píle hráčů a trenérů odráží nejen ve skvělých výsledcích, ale také v přípravě hráčů pro mužské kategorie. Gratulace starším dorostencům k extraligovému titulu!

8. Šatna

Bylo by nesprávné vynechat i kladenskou kuriozitu, podzemní šatnu, která také nemá obdoby. Tam dole se totiž vaří ten týmový úspěch…

ŘEKNI O TOM DALŠÍM NA FB ŠIŘ SLÁVU RYSŮ Z KLADNA

JEŠTĚ SI PŘEČTI