GRANDIÓZNÍ BRANKÁŘI, BOD NAVÍC CESTUJE DO PARDUBIC

přečteno 448x

Fantastické výkony obou brankářů byly ozdobou úvodního duelu letního turnaje elitních hokejbalových celků Autosklo H.A.K. Cup mezi Kladnem a Pardubicemi. Domácí Jan Jirotka a hostující David Stárek pustili v normální hrací době jen jeden gól a v gradujícím závěru zářili i v prodloužení. Nakonec kapituloval Jirotka po střele pardubického Luboše Moravce a bod navíc tak odcestoval na východ Čech.

Od začátku se hrálo svižně a s šancemi na obou stranách. Oba celky daly šanci i mladým talentům, které o sobě dávaly vědět. Ale v bráně stáli zkušení borci s reprezentačními starty na kontě. A Jirotka i Stárek dokazovali, že mezi republikovou a vlastně i světovou špičku nepatří náhodně.

Pardubice poslal do vedení ve druhé třetině přesný Kvapil, ale na druhé straně bojovný Procházka (na snímku) v pádu přistrčil míček Barnošákovi a kanonýr bombou k tyči srovnal.

Pak už se ale střelci zasekli. Šancí přitom měli spoustu. Jenže domácí Špaček ani hostující opora Kubeš netrefili prázdné branky, Kladno litovali i obrovských šanci Plimla, Pražáka i dalších borců. Obrovitý Stárek nehodlal míček pustit a skutečně ho do brány už nepustil. Dokonce ani z trestného střílení, která na něj v samotném závěru jen obránce Jiří Hrabár. Jenže nedal ani on. „Spíš věřil při té předešlé akci, kdy jsem mohl už dávat gól, ale podrazili mě. Na nájezd jsem si tolik nevěřil, moc je neumím. Chtěl jsem ho zkusit mezi nohy, ale předvedl svou kvalitu,“ mínil Jiří Hrabár, který přitom ve středu v dresu mateřského Berouna nastřílel Novému Strašecí hattrick. „To bylo fajn, jenže tenhle zápas byl o několik levelů výš,“ přiznal reprezentační obránce.

V prodloužení hrály týmy tři proti třem a předseda kladenského klubu Tomáš Rejthar mínil, že nelze dojít do nájezdů, protože ve třech prostě někdo gól dát musí. Nakonec se tak i stalo, ale dlouho to vypadalo, že ani nastavený čas skórem nepohne. Pardubičtí zahodili přesilovku (dokonce při ní měl největší šanci domácí Pražák), ale nakonec přece jen v úniku Moravec ne zcela povedenou ranou Jirotku prostřelil.

Zápas slavnostně zakončil zmíněný předseda HBC Kladno Tomáš Rejthar, který předal ceny pro nejlepší hráče. Trenéři Kadlec a Mašík nemohli vybrat jinak – brankáře Jana Jirotku a Davida Stárka.

ŘEKNI O TOM DALŠÍM NA FB ŠIŘ SLÁVU RYSŮ Z KLADNA

JEŠTĚ SI PŘEČTI