EITLER V ÚTOKU ZÁŘÍ, MÁ UŽ PĚT GÓLŮ. TÁHL KLADNO ZA DALŠÍ VÝHROU

přečteno 243x

I druhý zápas sezony je hokejbalisty Kladna vítězný. Opět doma přehráli Dobřany 6:3, když střelecky znovu zazářil Jan Eitler. Dal tři branky a jednu připravil.

Stejně jako proti Hostivaři začali domácí výborně. Sice to nebyl takový uragán, ale i tak stihli do první pauzy tři góly. Dvakrát pěkně zakončoval zmíněný Eitler, jednou dokonce v oslabení. „Zakončuje perfektně, krásné góly,“ chválil mladíka mládežnický reprezentační kouč Milan Maršner.

Schnaubelt pak odmítl gól a ještě přihrál lépe postavenému Kohoutovi, který do prázdné zvýšil. Autor přihrávky dostal vše později zpět.

Mezitím se však zápas zdramatizoval. Kladno jako s Hostivaří ubralo a protivník se dostal do hry. Ke konci druhé třetině snížil Lang a půl minuty před druhou sirénou Kovařík dával už na 3:2. „Ubrali jsme a navíc se hrozně nadřeme na každou branku a soupeři je dáme zadarmo,“ štvalo trenéra Drahomíra Kadlece.

Naštěstí i hosté Kladnu darovali branku. Hned v úvodu třetí třetiny chyboval brankář Hájek a Barnošák lehce skóroval. Chvíli na to zkompletoval po rychlé akce Eitler hattrick, ale protivník se ještě nevzdal. Potrestal bleskově bombou Truchlého faul Barnošáka, navíc pak hrál další početní převahu.

Tu už ale domácí ubránili a nakonec skóre ještě vylepšili, když Pražák nádherně oslovil Schnaubelta a ten do prázdné jistil na 6:3.

„Klukům jsem poděkoval, vyhráli jsme, ale věřím, že se ještě budeme zlepšovat. Mužstvo má velkou sílu a nemá cenu na hráče řvát, když se nedaří. Jen je potřeba, aby hráli naplno a koncentrovaně od první do poslední vteřiny,“ přeje si trenér Drahomír Kadlec.

Jeho tým nyní v dohrávce přivítá ve středu Kovo Praha (19:30) a zápas asi bude posledním pro kapitána a reprezentanta Martina Špačka, který míří na operaci vazů. Mimo bude určitě půl roku. „Je od něj obdivuhodné, že v tomhle stavu ještě odfárá zápas. Budeme si muset poradit, šanci dostanou další hráči,“ plánuje Kadlec.

Velkou pochvalu měl i pro Jana Eitlera, který zatím mužstvo střelecky táhne. „Je to střelec, má chladnou hlavu a výbornou střelu. Až bude lepší pohybově, na čemž budeme dál pracovat, bude ještě lepší.

HBC Kladno – TJ Snack Dobřany 6:3 (2:0, 1:2, 3:1).** Branky a nahrávky:** 3. Eitler (Kohout), 14. Eitler (Schnaubelt, Arlt), 17. Kohout (Schnaubelt, Eitler), 32. Barnošák, 35. Eitler (Arlt), 41. Schnaubelt (Pražák, Hrabár) – 27. Lang (Malecha, Sloup), 30. Kovářik (Braun), 38. Truchlý (Bárta)

Kladno: Jirotka – Arlt, Dědič, Hrabár, Kamenář, Pliml, Soukup – Barnošák, Eitler, Kohout, Pražák, Procházka, Prokop, Schnaubelt, Špaček, Šrámek – Teinitzer.