DVĚ STĚ TŘICET OSM

přečteno 344x

Dvě stě třicet osm – přesně tolik dnů uplynulo od posledních zápasů, které na začátku října loňského roku sehrála přípravka HBC Kladno na berounském hřišti. Po téměř osmi měsících se mladí Rysové s početnou skupinou fanoušků a příznivců vracejí na místo činu, aby sehráli přátelské utkání s domácími SK Kelti 2008. V sobotním slunném dopoledni, kdy přeci jen už i počasí připomínalo konec května, čekal naše borce zápas na 3 × 12 minut čistého času.

Hráči obou týmu se rozcvičili, vyslechli si poslední taktické pokyny od svým trenérů, zazněly bojové pokřiky týmů a už se první pětky rozestavily k úvodnímu buly. Ani jeden z týmu se nerozpakoval s nějakou opatrnou taktikou a vyčkáváním, začalo se ve velkém tempu a začátek patřil několik šancím domácích, nicméně hostující gólman byl rezolutně proti a několika bravurními zákroky dokázal otupit keltské sekery a vysloužil si tím mnohokrát potlesk nejen fanoušků kladenských, ale i těch domácích. To vlilo krev do žil Rysům a i ti začali vystrkovat drápky. Počet šancí se začal vyrovnávat, našim chlapcům chyběl možná klid v koncovce, možná trocha toho pověstného štěstíčka, či jim radost z dosažené branky překazil zákrok gólmana. Vyplnilo se ovšem staré známé a otřepané „Nedáš, dostaneš!“ a domácí se ujali vedení 1:0. Trenéři kladenského HBC své svěřence ovšem dokázali nabudit a těm se podařilo zápas otočit na 2:1 z jejich pohledu. Bohužel se nepodařilo vedení udržet až do konce, domácí zápas otočili ve svůj prospěch na 4:2 a čas se nezadržitelně blížil ke konci zápasu. Půl minuty do konce vykřesali kladenští po krásné individuální akci jiskřičku naděje na možné srovnání, po následném vhazování vsadili všechno na jednu kartu a to tu útočnou, obsadili pásmo, ale bohužel se domácí zmocnili míčku a několik vteřin před konce stanovili z protiútoku konečné skóre zápasu – 5:3. Rysí přípravka sice podle ukazatele skóre prohrála, nicméně po konečném klaksonu a poděkování soupeři se jim fanoušci odvděčili dlouhým potleskem. Všichni hráči si ještě sobotní dopoledne zpříjemnili sérií samostatných nájezdů. Dle úsměvů na tvářích hráčů, trenérů i fanoušku bylo patrné, že zápasová přestávka byla více než dlouhá, všichni se na zápas nejen těšili, ale také si ho i přes prohru náležitě užili.

Sestava: Holubovský – Kučera, Novák Jakub, Kraus, Rychtář, Jozífek, Podhorský – Pokorný Mi., Lovětínský, Vlasák, Pokorný Ma., Macháček, Brůžek, Vácha, Hauser, Nývlt