:
2 TYGŘI MLADÁ BOLESLAV

DŮLEŽITÉ DOMÁCÍ VÍTĚZSTVÍ NAD MLADOU BOLESLAVÍ

přečteno 469x

První tři body do tabulky extraligy staršího dorostu získal Alpiq v domácím utkání, ve kterém přivítal Tygry z Mladé Boleslavi. Oba týmy se nachází na pozicích nezajišťujících postup do dalších bojů, a proto byl tento zápas klíčový pro udržení jejich naděje. Tyto body mohly jeden či druhý tým posunout blíže elitní čtyřce. Kladno si se soupeřem s přehledem poradilo a zvítězilo vysokým rozdílem 7:2.

Alpiq cítil důležitost tohoto utkání a po celý zápas k tomu tak přistupoval. Od začátku hrálo Kladno velice aktivně a přestřílelo svého soupeře. První změna stavu přišla v 8. minutě. Svůj první zásah v zápase zaznamenal Prokop – 1:0. Na tuto branku Boleslavští dokázali odpovědět, když se se štěstím prosadil Horáček, který po Keimarově minele se zakončením neměl moc práce – 1:1.

Druhá perioda nabídla podobný obraz hry jako třetina první. Kladno bylo lepším týmem a vytvářelo si velké množství příležitostí. V nabídnuté přesilové hře se ujala střela od modré čáry a Prokop znovu vrátil Alpiqu vedení – 2:1. Na rozdíl dvou branek navyšoval po vytočení od mantinelu Zmeškal, který zamířil přesně do horního rohu – 3:1. Hosté zápas nezabalili a snažili se vstřelit branku, která by je vrátila zpátky do zápasu. Ta přišla ve 30. minutě, když až napotřetí překonal Keimara opět Horáček – 3:2.

Třetí patnáctiminutovka již byla zcela v režii domácích a z branek se radovali už jen Kladenští. Povedenou pasáž zápasu začal svou druhou brankou v utkání Zmeškal. Po jeho bekhendové střele skončil míček za zády brankáře – 4:2. Od této chvíli hosté rezignovali a zápas se už jen dohrával. Kladno přidalo a další branky a zápas ovládlo. Postupně se do střelecké statistiky zapsali Hudec, Hrabár a Prokop, který tak zkompletoval svůj hattrick – 7:2.

Druhá kolo čtvrtfinálových zápasu zahájí Alpiq na půdě Hradce Králové. V prvním zápase si Piráti připsali vítězství 4:2 a odvezli si tak z Kladna všechny body. Kladenští se po dlouhé době bodově chytli a budou chtít uspět i na východě Čech.