DRUHÉ STŘÍBRO JEŠTĚ CHLADÍ, MISTREM REPUBLIKY JE KERT PARK

přečteno 390x

Hokejbalové Kladno otevřelo stříbrné doly. Po loňském druhém místě se nepovedlo k titulu dokráčet ani letos, i když kádr kvalitu měl. Jenže zatímco ve čtvrtfinále a semifinále Alpiq zvládl zápasy na hřištích svých soupeřů, na pražských Lužinách úspěšný nebyl, a tak si mistrovský pás navlékl poprvé v historii Kert Park Praha.

Kladno se rvalo, jak to šlo, v sobotu stáhlo třígólové manko, jenže pak v prodloužení neuhlídalo hlavního démona finálové rundy Martina Kručka, který v prodloužení zlomový zápas rozhodl. V neděli už Kert své pohody využil a dokráčel ke třetí výhře. „Byla to úžasná reklama na hokejbal,“ uznal trenér Kertu Martin Kuna.

Alpiq shořel tak jako loni s Pardubicemi na proměňování šancí. Hlavně v sobotu totiž mohl klidně vyhrát. Jenže Hnízdil zahodil trestné střílení, za Mikla neprošly ani další šance. To Kert ukazoval, jak s nimi naložit. Prakticky každá nebezpečná protiakce končila gólem v Jirotkově síti a po první třetině to bylo 3:0. Přesně pálil zejména veterán Nýdl, střelecký hrdina víkendu (celkem 3 góly).

Konec to nebyl, protože hlavně ke konci druhého dějství konečně kladenské hokejky políbila střelecká bohyně a výsledkem bylo vyrovnání z 1:4 na 4:4. Postupně se v téhle třetině trefili Potěchin, Barnošák, Kohout a Pospíšil.

Alpiq byl po úžasném vzepjetí nebezpečnější také ve třetí třetině, avšak už bez přesné mušky a trest přišel v prodloužení, kdy nejlepší hráč domácích Martin Krůček mistrovským manévrem vyjel od mantinelu a rozhodl. „Byla to zbytečná chyba, přitom ve druhé i třetí třetině jsme byli lepší a mohli rozhodnout my,“ litoval asistent trenéra Milan Maršner.

Sliboval také nedělní zlepšení, které se ovšem nedostavilo, navíc skvěle naladěný soupeř už hrál stále lépe. Slepenými góly skvěle zápas začal, pak sice Špaček rychle odpověděl na 2:1, jenže nastalý nápor Alpiq ve vyrovnání nezúročil. Gólem neskončily ani největší šance, a tak přišel jeden z nejdůležitějších momentů – Kruček našel Nýdla a ten pálil dokonale – 3:1.

Kladno ještě svoje štěstí zkoušelo, ale nebylo mu přáno. Když se ve třetí části trefil ještě Šperl, bylo zle. Ogurčák sice ještě zabojoval a zblízka snížil, ale byla to jen klasická labutí píseň.

Kert už náskok uhájil a zaslouženě se stal mistrem republiky. „V závěru to od nás byla bohužel jenom křeč,“ přiznal Milan Maršner.