DOMLUVENO. KLADNO, KOVO, PLZEŇ A PARDUBICE SI ZAHRAJÍ AUTOSKLO H.A.K. CUP

přečteno 962x

Špičkový hokejbal se v téhle sezoně přece jen bude ještě hrát. Extraligový ročník byl sice anulován, ale čtyři týmy se domluvily, že společně sehrají turnaj pod názvem Autosklo H.A.K. Cup, do něhož zasáhnou Kladno, Pardubice, Kovo Praha a Plzeň. Startuje se v sobotu 30. května duelem Kladno – Plzeň (11:00).

Původně byl ve hře Letní pohár pořádaný Českomoravským svazem hokejbalu, ale ten Kladnu nedával tolik smysl, a tak došlo k dohodě klubů, které mají vysokou kvalitu a zároveň jsou od sebe relativně dostupně vzdáleny. „Chtěli jsme hrát a dohoda byla snadnější ve čtyřech, tam každý věděl, co přesně chce. Projekt svazu nám nedával moc smysl, tohle bylo celkově jednodušší,“ vysvětlil předseda HBC Kladno Tomáš Rejthar.

Hrát se bude pouze jednokolově, tedy každý s každým jednou. A to klasicky na 3 x15 minut a v případě remízy buď desetiminutové prodloužení se třemi hráči na obou stranách, případně nájezdy. „Na ty ale podle mě nemůže dojít. Ve třech nějaký gól musí padnout,“ směje se Rejthar, bývalý reprezentant.

Kluby se dohodly, že každý zaplatí startovné a o vytvořený balík peněz se bude hrát – vítěz bere vše!

S účastí diváků by neměl být žádný problém, v daném termínu už jich může přijít na zápas tři stovky. I za ty by byli hokejbalisté rádi, navíc chystají menší mediální kampaň, aby se o turnaji dobře vědělo.

V Kladně se na první zápas můžete těšit 30. května, kdy domácí přivítají v městské aréně u zimního stadionu tým Pardubic. V sobotu 13. června Kladno hostí Kovo Praha a 27. června jede do Plzně. Všechny zápasy začnou v 11:00 hodin.

ŘEKNI O TOM DALŠÍM NA FB ŠIŘ SLÁVU RYSŮ Z KLADNA

JEŠTĚ SI PŘEČTI