DO STŘÍBRNÉ KUTNÉ HORY JEDOU DOROSTENCI ZACINKAT

přečteno 541x

Hokejbalový klub byste v Kutné Hoře hledali těžko, ale čtyři elitní české dorostenecké kluby si tady o víkendu zahrají ve finále MČR o nejcennější medaile. A mezi nimi i starší dorost Alpiqu, ačkoliv tenhle tým už mnozí před časem zmačkali jako papír a zahodili do koše. Kluci z Alpiqu sice pronikli na takzvaného malého čtvrtfinále extraligy, ale v jejím úvpdu tvrdě zaspali. Ztráta formy i sebevědomí přinesla čtyři prohry v řadě a zdálo se, že je po sebemenších nadějích.

Nebylo!

„Sedli jsme si, promluvili a došli k tomu, že hlavně nechceme skončit ve skupině poslední, že pro to uděláme všechno. Byl to dobrý impuls, protože jsme začali vyhrávat zápas za zápasem a zvládli jich šest v řadě,“ usmívá se trenér Alpiqu Josef Moravec nad neskutečnou sérií, která jeho tým katapltovala mezi českou smetánku.

Moravec s kluky došel před dvěma lety až ze zlatým medailím, loni pak společně vyřadili supersilné Dobřany a brali bronz. Teď úspěšný kouč věří, že to cinkne i v Kutné Hoře.

Kutnohorský zimní stadion vybrali pořadatelé finále kvůli příhodné poloze. Hodlají totiž ještě propagovat nadcházející světový šampionát mužů a žen v Pardubicích a ty nejsou od historické a krásné Kutné Hory daleko (50 km).

Město proslulé Vlašským Dvorem a těžbou stříbra teď však nenabídne jen tenhle cenný přírodní prvek, ale také ostatní kovy rozdělované při sportovních kláních. „Pochopitelně bychom byli rádi, kdyby to zase cinklo, ale bude to zase nesmírně složité. V semifinále se v sobotu utkáme s Pardubicemi a nebudeme si nic nalhávat, ty jsou favority,“ říká Josef Moravec.

Ve druhém semifinále změří síly Most s Hradcem Králové.

Alpiq odjede na finále ve velmi dobré sestavě. Mladší dorost totiž do finále nepronikl, ale jeho kouč Jaroslav Procházka poskytl staršímu dorostu hned několik talentovaných borců jako svého syna Jaroslava, dále Zdrůbeckého, Němce, Mauera či Stříbrného. Pojedou i posily z Nižbora Hrabar s Kohoutem či strašecký Brada. A samozřejmě i největší tahouni sezony, reprezentant Prokop, Důras, Arlt, Hudec, brankář Keimar a také jeden z nejnadanějších kladenských hokejistů Petr Patyk. „Sestavu jsme dali dohromady silnou a věřím, že se kluci budou chtít ukázat. Rozhodující zápasy o všechno umí zahrát a už teď si vysloužili mojí úctu za to, co dokázali a z čeho se vyhrabali. Třeba ještě pánbíček nebude chvíli doma,“ dodal s úsměvem Josef Moravec.

ŘEKNI O TOM DALŠÍM NA FB ŠIŘ SLÁVU RYSŮ Z KLADNA

JEŠTĚ SI PŘEČTI