DAVID SCHNEIDER K 1. MÍSTU ZÁKLADNÍ ČÁSTI OKRESNÍ HBL KLADNO

přečteno 1 539x

Chceme potvrdit roli favorita a navázat na výkony ze základní části. Spíše než taktiku budeme zkoušet různé formace.“ – David Schneider

Ahoj Davide, máte teď za sebou poslední kolo základní části. Mohl bys prosím stručně shrnout její průběh? Jak trnitá byla cesta k prvnímu místu po základní části?

Předně bych rád poděkoval všem lidem, kteří se podíleli na fungování týmu, ale také divákům, kteří nás na jaře podporovali. Největší překážkou je pro nás disciplína a respekt jeden k druhému. Snažíme se vyjít vstříc každému hráči, ale ne vždycky to bohužel jde. Co se týká výkonu na hřišti, tak jsem velice spokojen, protože jsme v jarní části neztratili ani jeden bod.

Pokud se podíváme na soupisku, tak Béčko je suverénně nejmladší tým celé soutěže. Myslíš, že to je vaše slabost nebo přednost? Dokáží se takto mladí hráči dostatečně zklidnit a zároveň i namotivovat na nadcházející play-off?

Když jsme tým zakládali, tak jsme věděli, že okresní liga není naše poslední zastávka. Máme mladý ambiciózní tým a chceme postoupit do vyšší ligy. Play-off může vyhrát jen mužstvo, které předvede týmový výkon. Budeme se snažit vymáčknout z každého hráče 100% a věřím, že kluci budou zodpovědní a vydaj ze sebe všechno.

Kdy vůbec vznikla myšlenka na obnovení béčka? Jak dlouhá a těžká byla cesta od původní myšlenky založení týmu až k její realizaci?

Myšlenka vznikla u piva, když jsme řešili, co bude dál s Extrémem, kde jsem minulou sezónu s klukama působil. Polovina týmu chtěla hrát na body a druhá jen pro zábavu. Honza Baloun se tehdy snažil nasměrovat klub správným směrem a paradoxně se poté klub rozpadl, když většina hráčů přešla do současného týmu. Mrzí mě, že letos extrém nehraje, protože ten tým je moje srdcová záležitost. Založit tým není vůbec lehká záležitost. Musíte si zvolit kapitána, který se bude starat o chod týmu a chodit na různé schůzky. Dále asistenta, který bude trénovat a dělat soupisku. Potřebujete pokladníka, který vše zapíše do židobloku. Člověka co se bude starat o registrace, ale taky mazáka, který předává dál zkušenosti. Tímto děkuji Honzovi, Mílovi, Křápovi a Šimimu, že se podílí na chodu týmu a díky nim je Alpiq tam kde je.

Za béčko se rovněž objevují i mladící z Áčka jako např. Vondrák nebo Schnaubelt. Jak těžké je začlenit tyto talentované hráče do sestavy béčka? Co je podle tebe táhne k tomu, aby kromě extraligy nastupovali i v místní kladenské soutěži?

Začlenění těchto hráčů je velice snadné. Jsou to špičkový hokejbalisté, kteří mohou hrát až na gólmana na jakémkoliv postu ale především jsou to dlouholetí kamarádi s kterýma se vždy rád vidím. Dle mého názoru je táhne k nám skvělá parta, kterou tady všichni tvoříme.

A nyní již k nadcházejícímu play-off. V prvním kole narazíte na tým NFC Sparta Kladno, oba vzájemné zápasy jste přitom jasně vyhráli 9:0 a 10:1. Budete na soupeře připravovat nějakou speciální taktiku?

Chceme potvrdit roli favorita a navázat na výkony ze základní části. Spíše než taktiku budeme zkoušet různé formace.

Jak vidíš dál budoucnost Béčka po této sezóně? Prosakují informace z různých stran, že Béčko by mělo hrát vyšší soutěž. Napovídají tomu i jeho výsledky v této sezóně…

Rezerva rysů má za úkol vyhrát okresní ligu a hrát vyšší soutěž. V jaké lize budeme působit příští sezónu budeme jednat na valné hromadě, kde se rozhodne o budoucnosti Béč­ka.

Děkuji moc za rozhovor Davide. Na závěr máš možnost poslat vzkaz ať už fanouškům, hráčům či komukoliv jinému.

Rád bych poděkoval fanouškům, kteří si udělají čas a přijdou se podívat na naše zápasy. Dále děkuji klukům, co se podílí na fungování našeho týmu a všem našim hráčům, kteří chodí pravidelně na naše tréninky a zápasy. A nakonec bych rád poděkoval Milanovi Maršnerovi, díky němuž můžeme působit v této soutěži.

ŘEKNI O TOM DALŠÍM NA FB ŠIŘ SLÁVU RYSŮ Z KLADNA

JEŠTĚ SI PŘEČTI