DAŘÍ SE, DAŘÍ

přečteno 380x

V neděli 15. října se odehrál druhý turnaj sezóny kategorie Minipřípravka soutěžního ročníku 2017/2018. Kladenští Rysové do turnaje vyslali dva týmy – Modrý tým se vydal do Nového Strašecí, Bílý tým zavítal do Rakovníku.

Modrý tým

Na turnaji v Novém Strašecí Modrý tým navázal předvedenou hrou tam, kde v předchozím turnaji skončil. V prvním utkání byl k vidění velmi vyrovnaný ofenzivní hokejbal s Kelty. Zápas, patřící hlavně oběma brankářům, jsme dotáhli do vítězného konce 1:0. Následoval duel s domácími, ve kterém jsme dominovali od první do poslední minuty. Výborná střelecká produktivita byla podpořena poctivou obranou, a tak jsme si připsali výhru 6:1. Bohužel další zápas s ústeckou Elbou se tomu předchozímu vůbec nepodobal. Polevili jsme jak ve střelbě, tak v důrazu před vlastní bránou, a soupeři jsme podlehli 1:4. V posledním utkání turnaje nás čekal dívčí tým SK FRETKY 2008 (tímto posíláme kolegům z Keltů velkou gratulaci k tomu, že postavili ryze dívčí tým – krásný milník.). Premiéru proti děvčatům kluci zvládli a vyhráli v poměru 7:1. Všem hráčům děkujeme za gentlemanskou hru hlavně v osobních soubojích. Konečná bilance tedy zněla 3 výhry a 1 prohra. Hlavní ale byly další zkušenosti, které naši hráči nasbírali.

Sestava: Patera K. – Formánek, Honke, Jantošovič, Koláčný, Macháček, Petrášek, Pokorný Ma., Pokorný Mi., Stahl, Šírek, Tomášek

Bílý tým

Bílý tým zavítal do Rakovníku a hned v ranním utkání ho čekali Kelti. Utkání se našim hráčům vůbec nepovedlo a vypadali, jako by ještě leželi v postýlkách. Duel bez pohybu a bojovnosti nemohl skončit jinak než naší prohrou. V dalším duelu jsme se střetli s pražskými Rebely. Výkon byl již lepší, hráči začali běhat, chtěli více hrát s míčkem, ale k dokonalosti stále ještě něco chybělo. Góly. Výsledek tedy i po tomto utkání hovořil ve prospěch našeho soupeře. Následně jsme měli hodinovou pauzu, která zafungovala jako živá voda. Proti Kert Parku jsme hráli od první minuty s chutí, kluci si nahrávali, běhali, stříleli, bojovali o každý míček a konečně přišly i góly. Ty sice dával i soupeř, ale přeci jen ne tolik, jako my. Výsledek 10:6 i předvedená hra se musely líbit všem fanouškům a i naši hráči měli z výhry obrovskou radost. V posledním utkání nás čekali Tygři Mladá Boleslav. Než jsme se rozkoukali, tak jsme prohrávali 0:3. Do přestávky jsme sice kontrovali jedním gólem, ale pokud by náš brankář nepodával tak výborný výkon, jako do té doby předváděl, bylo by už dávno po zápase. Druhá půle ale přinesla otočku o 180 stupňů. Sice jsme rychle čelili trestnému střílení, to ale náš brankář opět výborně chytil. A tím nastartoval své spoluhráče. Ti pak třemi góly v řadě rozhodli o tom, že jsme si v posledním zápase připsali výhru 4:3. Na konci turnaje jsme tedy měli vyrovnanou bilanci 2 výhry a 2 prohry. To hlavní ale je, že si kluci z tohoto turnaje odvezli ponaučení, že pokud budou bojovat o každý míček, nikdy není žádný zápas ztracený.

Sestava: Neumann – Hlaváček, Kraus, Kučera, Lovětínský, Mašek, Navrátil, Paták, Piešťanský, Podhorský

ŘEKNI O TOM DALŠÍM NA FB ŠIŘ SLÁVU RYSŮ Z KLADNA

JEŠTĚ SI PŘEČTI

A JE TO TU ZASE

27/09/17