DALŠÍ PORÁŽKA, NA MUŽSTVO PADLA NACUCANÁ TĚŽKÁ DEKA

přečteno 299x

Hokejbalistům Kladna se v extralize úplně přestalo dařit. Už počtvrté v řadě nezískali tři body a naopak v Letohradu, kde se jim nedaří v posledních letech skoro vůbec, podlehli celkem jasně 2:5. Na vině je opět mizerná koncovka, protože střelecky mužstvo aktivní je.

Trenér Drahomír Kadlec z preventivních důvodů na zápas necestoval, protože u dcery ve třídě se objevil covid. A tak mužstvo vedl jen jeho asistent Jaroslav Procházka, ale výkon byl velmi podobný jako v minulých týdnech.

Kladeňáci se snaží, střílí, ale nejsou to ideální pozice. A ošklivé góly, které by jim v krizi pomohly, nedávají. Začali přitom dobře a vedli brankou Hrabára, ale přišla zbytečná vyloučení, a protože letohradské hřiště nemá plexisklo, přišlo jedno vyhození a po něm oslabení ve třech. Domácí ho potrestali a první třetina skončila 1:1.

Ve druhé Kladnu nevyšel úvod, neubránilo únik jednoho z hrdinů utkání Cvejna (2+1) a za stavu 2:1 už domácí hlavně čekali na chyby. Dočkali se v závěru třetiny, kdy druhý hrdina duelu Hubálek dvěma góly zařídil během chvilky odskok až na hrozivých 4:1. A to ještě Levý po změně stran přidal pátou branku!

Už to zavánělo debaklem, ale Kladno přece jen zabralo a Pliml v oslabení korigoval. Víc už hosté nedokázali a domů se vracejí hodně smutní.

„Na mužstvo padla deka, přitom jsme skvěle začali, hráli s chutí, dali krásnou branku. Ale přijde blbé vyloučení do tří, pak nezachycený brejk a stav 2:1 domácím seděl. Ve čtyřech bránili modrou, vyhazovali míčky a my marně dobývali,“ mrzelo Jaroslava Procházku.

Ostřejším tónem však přidal, že už od zápasu na hřišti posledního Kova není mužstvo v pohodě. „Někteří si pořád ještě myslí, že je všechno v klídku. To se pletou, protože my potřebujeme, aby si úplně všichni hráči 45 minut vytrhávali nohy z prd.le a prostě zápas odjezdili! Nemůžeme mluvit o tom, že máme být včas v prostorech, kde to bolí, my to musíme dělat. Pořád se to neděje a bez toho vyhrávat nezačneme, i když máme 40 střel na bránu. Ty jsou totiž velmi málo nebezpečné,“ hromoval Jaroslav Procházka.

Jeho tým se pokusí chytit ve středu, kdy hostuje v Horní Bříze. Třetiligový klub je vyzve od 14:00 hodin v rámci Českého poháru.

SK Hokejbal Letohrad – HBC Kladno 5:2 (1:1, 3:0, 1:1). Branky a nahrávky: 12. Cvejn (Hejtmánek, Levý), 17. Cvejn (Adamec), 28. Hubálek (Anýž, Rozlílek), 30. Hubálek (Hejtmánek), 32. Levý (Cvejn) – 4. Hrabár (Schnaubelt), 44. Pliml. Rozhodčí: Vrba, Havelka.

Kladno: Čapek – Důras, Hrabár, Kudela, Pliml, Soukup, Zdrůbecký – Barnošák, Javůrek, Kohout, Paták, Pražák, Procházka, Prokop, Schnaubelt, Šíma, Špaček, Teinitzer.