DALŠÍ DEMOLICI ODNESLO KOVO, HATTRICKY SLAVÍ ŠÍCHA I PRAŽÁK

přečteno 983x

Další neskutečný střelecký koncert předvedli hokejbalisté Kladna v CROSSDOCK extralize. Kovo Praha rozstříleli na domácím hřišti 12:2 a po šesti zápasech už nasbírali 37 branek, což je v nejvyšší soutěži unikát a ani Kladeňáci na takové příděly nebyli v minulých sezonách na hrbolatém hřišti zvyklí. Teď už se s novým ideálním povrchem parádně sžili.

Omlazený kádr Alpiqu hraje úžasně a proti Kovu tahle mašina sešlápla pedál hned od prvních vteřin. První gól za zády ex-kladenského gólmana Majerníčka (talent přes spoustu gólů ještě leccos lapil) ještě nemohl platit, protože byl kopnutý nohou, ale tým kouče Kadlece pokračoval v enormním tlaku, brzy se prosadili Štěpáník se Šrámkem a hosté se ocitli přesně tam, kde je Kladno chtělo mít.

„Věděli jsme, že Kovo umí být hodně nepříjemné, takže jsme na dobrý vstup do zápasu kladli velký důraz. Dát nebezpečnému soupeři dva rychlé góly, to mu vezme chuť,“ těšilo Kadlecova asistenta Milana Maršnera.

Jeho tým přidal do první pauzy další dva góly a zápas si užíval. Čtyři branky nastřílel v každé třetině a dokonce i v té poslední, kdy na chvíli vypadl z tempa. „Asi šest minut jsme zase začali hrát něco, co opravdu nechceme. Protivníkovi jsme i darovali gól, ale pak jsme si promluvili na střídačce a kluci se vrátili k tomu, co hráli předtím,“ chválil Maršner.

Z individuálních výkonů musíme vyzvednout Petra Šíchu. Útočník předělaný na obránce hraje skvěle, mohl by aspirovat na jednoho z nejlepších hráčů, co se týče užitečnosti. A proti Kovu si i dokonale zastřílel – v poslední třetině dokonce nádherným vinglem završil hattrick.

Nebyl to jediný hattrick pátečního večera. V aréně se z něj radoval také Ondřej Pražák, který je přitom po zářijové operaci a trénoval teprve týden. „Vzhledem k průběhu zápasu jsme zařadili i čtvrtou formaci, kde s ním hráli Zmeškal a Haisman. A Praží měl velkou chuť, za třetinu a kousek stihl tři góly,“ kroutil nevěřícně hlavou spokojený Maršner.

Tým pak pochválil za skvělý pohyb, ze kterého rezultovaly šance. A s jejich proměňováním nemá Alpiq takové starosti jako ještě nedávno. „Teď jsme ale měli sérii domácích zápasů a uvidíme, jak si povedeme venku. Mužstvo ale svou sílu má,“ dodal Milan Maršner.

Alpiq Kladno – Kovo Praha 12:2 (4:0, 4:1, 4:1). Branky a nahrávky: 3. Štěpáník (D. Hnízdil, Špaček), 4. Šrámek (Barnošák, Šíma), 10. Kohout (Prokop, Voráček), 12. Šrámek (Šíma, Barnošák), 19. Prokop (Kohout), 21. Procházka (Nosek), 25. Šícha (Šrámek), 26. Pražák (Haisman, Soukup), 42. Šícha (Šrámek, Barnošák), 43. Pražák (Zmeškal, Haisman), 43. Šícha (Šrámek, Soukup), 44. Pražák (Šíma, Novák) – 25. Valenta (Zahálka, Svoboda), 31. Krištof (Strejček, Wurdák)

Kladno: Jirotka – Hrabár, Soukup, Voráček, Šícha, Nosek, Novák, M. Hnízdil– D. Hnízdil, Štěpáník, Špaček, Šícha, Šrámek, Barnošák, Kohout, Procházka, Prokop, Pražák, Zmeškal, Haisman.

Kovo: Majerníček (16. Vaníček, 31. Majerníček) – Mar. Zeman, Zahálka, Winter, Bydžovský, D. Kovařík, Bravenec, Fabián – Franěk, Svoboda, Valenta, Wurdák, Mich. Zeman, Kyclt, J. Kovařík, Pátek, Krištof, Šlehofer, Strejček