COMEBACK ALPIQU B

přečteno 1 277x

Rok neexistoval, teď je Alpiq B znovu na scéně a má velké ambice! V loňské sezóně HBC Alpiq Kladno B v žádné soutěži nefiguroval a byla otázka, jestli ještě vůbec někdy bude. Úsilí, snaha a jasné cíle však pomohly k znovu oživení extraligové reservy. Ta teď s kompletně novým týmem začíná od nuly a do budoucna pomýšlí na co nejvyšší cíle.

Poté, co se několik let potácelo „béčko“ Alpiqu ve spodních příčkách 1. NHbL, došla všem trpělivost a tým se rozpadl. Hráči neměli motivaci a celková týmová úroveň nebyla vůbec dobrá. Celý jeden rok Alpiq B nefiguroval v žádné soutěži, až teď po roce a v úplně novém kabátu přichází opět na scénu. A to především zásluhou nového kapitána týmu Davida Schneidera, který s vedením klubu Alpiq Kladno ujednal podmínky, za kterých bude Alpiq B opět aktivně hrát.

Nové „béčko“ chce začít od úplného začátku a tak se přihlásilo do Okresní kladenské ligy, kde už má za sebou úspěšnou premiéru proti Narko Kročehlavy, které porazilo 9:3. Hráči chtějí postupně vybojovat postup do vyšších a vyšších lig a jednou se mohou třeba zase vrátit tam, kde byli naposledy v sezóně 2013/2014 (1.NHbL).

Co se hráčského kádru týče, v Alpiqu B nezůstal kámen na kameni. Tým prošel výraznou obměnou a sestava napovídá tomu, že může hrát nejvyšší soutěže v Česku. Vedle kmenových hráčů, kteří z velké většiny do extraligové reservy přestoupili z jiných kladenských týmů, můžeme na soupisce číst jména jak extraligových hokejbalistů, tak i hokejbalistů z nejvyšších tuzemských soutěží.

Z řad útočníků můžeme vyzdvihnout například reprezentanta Milana Schnaubelta, hráče extraligového A-týmu Jana Šťastného, Jakuba Arlta či Tomáše Jelínka. Mezi opory patří také hráč prvoligového Berouna Jakub Šíma, či stále ještě aktivní hokejista Tomáš Král. Kádr se rovněž opírá o nadějného brankáře Jaroslava Keimara, který patří mezi nejlepší gólmany v Extralize staršího dorostu.

Ostatní hráči buď prošli mládežnickými týmy Alpiqu, hráli 1. nebo 2. NHbL a také je zde několik kvalitních hráčů z kladenských soutěží. Alpiq B nevede žádný trenér, ale to neznamená, že by měly tréninky špatnou kvalitu. Vedou je především kapitán Schneider, berounský Šíma či Gierczynski, kteří zde praktikují užitečná cvičení a je zde i velký prostor pro trénování přesilových her, či oslabení.

Alpiq B na Facebooku

ŘEKNI O TOM DALŠÍM NA FB ŠIŘ SLÁVU RYSŮ Z KLADNA

JEŠTĚ SI PŘEČTI