ČESKÝ POHÁR BYDLÍ NA KLADNĚ

přečteno 12 647x

V neděli prvního června se od jedenácti hodin utkaly týmy KEB Kladno a Hradec Králové. Nejednalo se o nic menšího, než finále Českého poháru. Pro KEB to byla druhá účast v závěrečném souboji v řadě, loni podlehl po mrzutém výkonu Opavě.

Hráči hodili po semifinálové výhře nad Karvinou za hlavu týden staré zranění v podobě prohraného finále ligy a soustředili se od začátku na zisk trofeje, která do Kladna ještě nikdy nedoputovala.

A nástup se povedl na jedničku. První dvě formace se sice neprosadily, mladý Jakub Šíma coby hráč třetího útoku si však svůj první gól za KEB „A“ lépe načasovat nemohl. Čerstvý reprezentant do dvaceti let se nejlépe zorientoval ve skrumáži na brankovišti a dostal míček za záda brankáře Hradce. Hned v dalším střídání se po krásném přiťuknutí s Romanem a Příhodou dostal do šance Hudeček, kterého v nájezdu podrazil královéhradecký gólman, a rozhodčí nařídili trestné střílení. V této pro KEB nepříliš favoritní disciplíně se bohužel sám Hudeček nedokázal prosadit. Do konce třetiny už žádná změna skóre nepřišla.

Ve třetině druhé se KEB dostal pod tlak Hradce a jedno výraznější zaváhání v defenzivě ho hned stálo vedení. Z kruhů se dobře umístěnou střelou podepsal pod finále Ježek. Voda teď tekla přes hradecký mlýn, brankář Sup se měl co otáčet, naštěstí ale nezapomněl na svůj den starý výkon, naopak tasil spíše ještě povedenější zákroky. Ke konci druhé části si Kladno vypracovalo pár velice slibných příležitostí, remízový stav ale vydržel.

Kladenská parta po trofeji silně toužila, před poslední třetinou v sezóně se semkla jako jeden muž a na hřišti si šla tvrdě za svým. Hradečtí se dostávali do šancí jen po drobných chybách Kladeňáků, většinu času trávili spíš ve své obranné třetině. V čase 33:50 je rozesmutněl Radek Honický, když vrátil vedení na stranu modrobílých dresů. Hradec otevřel hru a spěchal za vyrovnáním zejména v nabídnuté přesilové hře. A gól přišel, bohudík pro Kladno na opačné straně. Samostatný únik zakončil blafákem Michal Trčka a výrazně přiblížil zisk poháru pro svůj tým.

Hradečtí v závěru ještě dokázali několikrát hlasitě zaštěkat, díkybohu však ani jednou nekousli. Deset sekund před poslední sirénou korigoval stav na konečných 4:1 pro KEB opět Michal Trčka. Éra silvermanů v KEBu skončila, kapitán Rejthar převzal pohár pro vítěze a hráči a realizační tým pověsili na krk, za tuto báječnou sezónu, konečně zasloužené zlaté medaile.

Český pohár se tedy poprvé v historii zabydlí na Kladně, postaráme se, aby zde našel útulný domov. Děkujeme tímto všem fanouškům a rodinným příslušníkům za jejich celosezónní přízeň a podporu.