ČEKÁNÍ NA VÝHRU POKRAČUJE

přečteno 273x

V sobotu 22.4.2017 nastoupil tým mladšího dorostu na hřišti v nedaleké pražské Hostivaři. Tedy proti týmu, který v této části sezóny ještě nepoznal jak chutná porážka. Déšť který se snášel z nebe po cestě Prahou nevěstil nic dobrého. Tamní plastový povrch by se mohl směle rovnat s kluzištěm už jen za vlhka, natožpak za deště, což znamenalo k úkolu bodovat, ještě další, důležitější, nezranit se.

Do zápasu vstoupilo Kladno s chutí a většinu času trávilo v útočném pásmu. Domácí tak hrozili pouze z protiútoků. A právě při jednom z nich hostivařský Jan Čejka dvakrát po sobě nastřelil tyč kladenské branky. Po další dlouhé okupaci obranného pásma domácích však kladenský obránce ve snaze vystartovat prosti balónku podklouzl a tím se otevřelo přečíslení které Hostivař využila. Po nahrávce Jana Čejky se trefil Josef Vosátka. Tato branka nás nepoložila a snažili jsme se dál dobývat branku Václava Šťourala. Nic méně často nás pokládal k zemi domácí povrch. I domácí byli často na zemi, ale na druhou stranu vlastnosti svého kluziště i náležitě využívali. Fotbalový skluz je na hokejbale nevídaný. Ve fotbale se trestá, zde páni rozhodčí asi nevěděli jak to posoudit a tak raději dělali, že nevidí. Vyrovnání měl na hokejce Matěj Čejka, který se neukvapil a počkal si na vhodný okamžik ke střelbě. Vedlo se mu stejně jako jeho jmenovci na straně domácích. Orazítkoval tyč. Ve druhé třetině jsme pokračovali ve velmi aktivní hře. Bohužel kluzká plucha byla proti nám a tak i akce Procházky se Zdrůbeckým skončila podklouznutím. K balónku se však dostali hosté. Jan Čejka nahrál před branku kam dobíhal Jiří Vaniš, ten nic nevymýšlel a propálil Filipa Černého v kladenské bráně. Pak konečně přišla i naše chvíle. Dominik Kučera nahrál na modrou na Zdrůbeckého a navrátilec do sestavy dal Kladnu naději. Ač jsme pokračovali ve velmi aktivní hře na hranici možností, vyrovnat se do konce druhé třetiny nepodařilo. Vzhledem k poštu střel a času po který jsme drželi balónek by vyrovnání mělo býti pouze otázkou času. Jenže začal úřadovat naplno třetí tým na hřišti. Ten proti kterému se zvítězit nedá. Sudí, který píšťalku do té doby prakticky nepoužil, špatně vyhodnotil situaci a podklouznutí domácího hráče označil jako faul z naší strany. Chybovat je lidské. Stane se. Ale když vzápětí při nastalé přesilovce před zraky arbitrů domácím projdou dva zákroky za hranicí pravidel díky kterým se jim podaří vstřelit třetí gól, nejsem si jist, jestli se dá mluvit jen o chybě. Na gólové trefě Jana Čejky si tak po dvojici sudí připsal asistenci Jiří Vaniš. I Kladno dostalo na konec možnost zahrát si přesilovou hru. Nic méně branku se mladým rysům vstřelit nepovedlo. Nepovedlo se to ani při téměř tříminutové power-play, při které naopak do prázdné kladenské branky výhru Hostivaře zpečetil po nahrávce od Marka Zyty Jiří Vaniš.

Bohužel. I když Kladno zápas odehrálo zápas ve větším tempu a s větším nasazením než domácí, což potvrzuje i počet střel na branku Hostivař 19 : Kladno 36, na výhru to ani tentokrát nestačilo. Produktivita je jediné co nám momentálně nedovoluje bodovat. Z tolika střel by mělo být jasno minimálně na konci druhé třetiny. Pak by nám mohlo býti jedno, jak špatně rozhodčí vedou zápas. Na jedné straně přehlížejí záměrné skluzy pod nohy, osekávání a vražení na hrazení a na druhé straně si fauly doslova vymýšlejí. Největší chybu udělali ještě před začátkem zápasu. Na takto kluzkém povrchu se prostě vůbec hrát nemělo. Nevím kde berou takovou odvahu pustit hráče do zápasu. I za těchto podmínek jsme byli dosud neporažené Hostivaři víc než nepříjemným soupeřem a ze zápasu jsme i přes prohru odjížděli spokojeni. Všichni hráči si za své výkony zaslouží pochvalu

HBC Hostivař – HBC Alpiq Kladno 4:1 (1:0, 1:1, 2:0) Střely: 19:36 (8:13, 5:10, 6:13) Vyloučení: 4:4 Využití přesilovek: 0:0 Oslabení: 0:0 Branka a nahrávky Kladno: Zdrůbecký Václav (Kučera Dominik)

Sestava HBC Alpiq Kladno: Jirsa Lukáš, Černý Filip – Šťastný Michal, Kužel Václav, Paták Dominik, Kučera Dominik, Maurer Patrik – Procházka Jaroslav, Zdrůbecký Václav, Tor Michael, Janiourek Jan, Říha Jiří, Frühauf Petr, Stříbrný Josef, Čejka Matěj, Pleyer Robert, Pešula Ondřej

Další výjezd podnikl kladenský mladší dorost v neděli 23.4.2017 do Pardubic kde ho očekával soupeř HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice. Tým, se kterým načal druhou polovinu čtvrtfinále byl jediným týmem se kterým se rysům podařilo bodovat. Když během rozcvičky začalo pršet a pak dokonce padat sníh, leckoho napadlo otázka jestli půjde na místním plastu o výsledek, nebo především o snahu o přežití.

Mraky se před zápasem povedlo rozehnat a hrací plochu začalo vysoušet slunce. Hned v úvodu dostal tým domácích výhodu přesilové hry, která naštěstí pro nás netrvala dlouho, protože po pár vteřinách na trestnou lavici putoval i domácí hráč. Tento počet hráčů na hřišti nám zřejmě vyhovoval. S poza branky poslal Michael Tor pas na nabíhajícího Jana Janiourka a ten přesnou trefou poslal kladenské do vedení. Začal se hrát rychlý útočný hokejbal, ale na druhou stranu obrany obou týmů nedovolovaly žádné vážnější ohrožení svých gólmanů. V jedenácté minutě domácí roztočili v našem obranném pásmu doslova kolotoč, ale první poměrně dlouhý silný nápor jsme ustáli opět bez většího ohrožení Lukáše Jirsy v naší brance. Druhou třetinu jsme začali aktivně, povzbuzeni vedením v zápase, ale aktivita opadla po velmi přísném vyloučení. V nastalé přesilové hře se prakticky poprvé zapotil v brance Jirsa, ale těsné vedení se podařilo udržet. Pardubicím se však i po přesilové hře dařilo trávit čas v útočném pásmu a branka v některých situacích doslova vysela ve vzduchu. Jenomže v tu chvíli se začal na pardubický plast snášet déšť a iniciativu převzalo Kladno. Ta byla navíc podpořená přesilovou hrou, kterou po geniální nahrávce Jaroslava Procházky využil Josef Stříbrný. Po minutě bylo ještě veseleji. Vyhranou buly Janiourka přetavil ve třetí branku povedenou trefou Václav Zdrůbecký. Minutu a půl před koncem třetiny by se tento gól dal leckdy označit jako gól do šatny. Zvláště když jsme chvíli na to dostali po šarvátce za naší brankou výhodu přesilové hry. Jenže po sporném, možná kompenzačním vyloučení se síly na hřišti vyrovnaly a třiadvacet vteřin před sirénou dostalo gól do šatny naopak Kladno. Filip Augustin byl v souboji na červené úspěšnější, doběhl před Jirsu, který střelu dokázal vyrazit avšak na dorážku již nedosáhl. Před samotným koncem ještě domácí výrazně hrozili, ale další gól už se jim vstřelit nepodařilo. Do poslední třetiny domácí podpořeni prvním gólovým úspěchem a silnou diváckou hlasitou kulisou doslova vlétli a odměna se brzy dostavila. Po fotbalové nahrávce Nikolase Langra se Augustin velmi šikovně uvolnil a ještě šikovněji zavěsil pod víko kladenské branky. Pardubický tlak byl místy enormní a tak nebylo divu, že se nakonec dočkali vyrovnání. Po rychlém přechodu z obranného pásma se po nahrávce od Augustina trefil pardubický Vojtěch Moravec. A bylo ještě hůř. Pardubická pětice doslova motala hlavy kladenské obraně, které se za více jak minutu trvajícím tlaku nepodařilo vystřídat. Když už to vypadalo, že se povede dostat balónek do bezpečí obraného pásma domácích, vydala se bránící trojice střídat. Hráči kteří zůstali nejen, že prostě nevyhodili na zakázané uvolnění, ale ani balónek neudrželi daleko od Jirsy a tak se řítil nezvladatelný útok třech domácích hráčů na kladenského gólmana který dokonal zkázu. Po nahrávce Richarda Demla se trefil Martin Janeček.

Asi největší zklamání sezóny. Pravda je, že hráči Pardubic, byli hladoví po vítězství už od začátku zápasu a stejnou aktivitu předváděli dál, ač prohrávali o tři branky. Když se dostali do našeho obraného pásma, dokázali být velice nepříjemní a nebezpeční. Zlomová byla asi jejich první branka která je před odchodem do kabin evidentně nabudila. Po přestávce nastoupili s jasným cílem. Vyhrát. A Kladno… To jim to prostě dovolilo. Jak stojí na pardubickém webu, domácí odehráli nejlepší zápas v play-off, ale stav 3:0 by tak zkušený tým, který spolu hraje pohromadě mnoho let měl prostě udržet. Nepovedlo se a tím jsme si značně zkomplikovali cestu za případným postupem. Nic méně, není ještě vše ztraceno. Na postupovou příčku ztrácíme sedm bodů a ve hře jich je dvanáct. Teď pro nás tedy začíná to pravé play-off. Hráči určitě nic nevzdávají. Nejednou již dokázali, že zápasy kdy už není kam couvnout dokáží zvládnout. Naposledy na konci základní části. Teď mají možnost to zopakovat. Na čarodějnice 30.4.2017 nastoupí ve 13:30 ke svému předposlednímu vystoupení na domácí půdě proti týmu SK Hokejbal Letohrad. Přijďte v co největším počtu pomoci svou podporou.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice — HBC ALPIQ Kladno 4:3 (0:1, 1:2, 3:0)

Střely: 26:16 (7:4, 10:7, 9:5) Vyloučení: 6:5 Využití přesilovek: 0:1 Oslabení: 0:0

Branky a nahrávky Kladno: Janiourek Jan (Tor Michael), Stříbrný Josef (Procházka Jaroslav), Zdrůbecký Václav (Janiourek Jan)