BOMBA KAMENÁŘE OSLADILA DLOUHOU ŠTREKU TŘEMI BODY

přečteno 270x

Nejdelší možnou trasu sezony mají za sebou. Hokejbalisté Kladna se na ni vydali do Karviné, kde je čekalo druhé kolo soutěže. Zvládli ho, když v tuhé bitvě rozhodla o jejich triumfu 2:1 bomba mladého Vítka Kamenáře.

Jakoby ani neměli čtyřsetkilometrovou cestu za sebou, tak začali Kladeňáci ve Slezsku, kde už v první minutě po krásné kombinaci s Kudelou a Špačkem mířil Kohout do prázdné brány – 0:1! A kdyby se ujala další z několika šancí, mohlo to být ještě veselejší. Místo toho se domácí z tlaku hostů postupně oklepali a pouhých osm vteřin před koncem třetiny propustil Čapek ránu z úhlu na vzdálenější tyč od Diviše – 1:1. „Začali jsme skvěle, ale pak přišla dvě zbytečná vyloučení a už jsme se zpátky do tempa nedostali,“ mrzelo asistenta trenéra Kladna Jaroslava Procházku.

Branka padla z přesilovky, početní výhodu však v narůstajících emocích využili také hosté. Dokonce dvojnásobnou. Výborně spolupracovali obránci, Soukup nabil Kamenářovi a ten propálil jinak výtečného Heczka. „Ale jinak se nám tahle třetina vůbec nepovedla, neměli jsme v ní nic a hráli špatně,“ nekličkoval Procházka.

Brankář Heczko byl hlavní postavou zápasu, jenže víc práce měl nečekaně až v poslední třetině, kdy se Kladno útokem vyvarovalo případnému tlaku domácího výběru. Mělo řadu šancí, ale tradičně skvělý gólman už neinkasoval.

Karviná se trochu dostala do hry až v poslední pětiminutovce. Ke konci se jí naskytla i možnost power –play (po vyloučení Michala Dědiče), ale obrana v čele s Vítem Čapkem odolala. Kladno tak veze z dlouhé štreky cenné tři body a po dvou kolech zůstalo stoprocentní. I příští týden vyjíždí k venkovnímu zápasu, ale už blíž, do Plzně. Hraje se tam v sobotu 18. listopadu od 16 hodin.

„V poslední třetině se kluci zase zlepšili a osm devět minut Karvinou vůbec k ničemu nepustili. Škoda, že nedali šance, ale závěr ubránili výborně. Je dobře, že když už jede člověk tak daleko, vrací se se třemi body. Navíc jsme rádi, že nejdelší cesta roku za námi. Hůř je na tom Karviná, ta to má každých čtrnáct dnů,“ dodal Jaroslav Procházka.

Hbk Karviná – HBC Kladno 1:2 (1:1, 0:1, 0:0). Branky a nahrávky: 15. Diviš (L. Rosůlek, Říman) – 1. Kohout (Špaček, Kudela), 20. Kamenář (Soukup, Šíma). Rozhodčí: Filipec, V. Olesz.

Karviná: Heczko – Kalus, Pilch, Říman, Sladký, J. Wrobel, Zaremba – Diviš, Fárský, Kaluža, Mikeš, Pala, Řehůřek, J. Rosůlek, L. Rosůlek, Stromko. ** Kladno:** Čapek – Dědič, Důras, Kamenář, Kudela, Pliml, Soukup – Barnošák, Javůrek, Kohout, Pražák, Procházka, Prokop, Schnaubelt, Šíma, Špaček. _____________­________________________­___