:
6 KERT PARK

BOJOVNOST NESTAČILA

přečteno 1 143x

Sobota 18.4.2015 byla pro starší žáky ve znamení bitvy o třetí místo v tabulce skupiny Střed/Sever. Na Kladno dorazil početný a kvalitní soupeř z Lužin. HC Kert Park Praha.

Díky dešti a sněhu si v úvodu zápasu mohl připadat Kert Park jako na domácím plastu, nic méně asfalt postupně osychal a hra se přelévala ze strany na stranu. První velkou příležitost mělo Kladno, když Patrik Maurer trefil boční tyč. Následně na to při signalizované výhodě, dobíhal k míčku který se odrazil od hráče Kertu Jaroslav Jůn a před ním byl už jen spoluhráč a gólman hostí. Bohužel výhoda byla zastavena hvizdem rozhodčího. Následná přesilovka však nakonec branku přinesla. Matěj Čermák udělal pásmo a vrátil za modrou na Václava Zdrůbeckého. Jeho střelu zachytil před brankou hostí Jaroslav Procházka otevřel skóre zápasu. Vedení v zápase nám však nevydrželo ani minutu. Po nahrávce od Havla překvapil nejen našeho brankáře Roberta Pleyera zpoza branky Filip Sedlák a bylo vyrovnáno.

V druhé třetině začala úřadovat paní smůla. Při naší přesilovce zůstala napevno zaseknutá čepel hole Patrika Maurera ve spáře mantinelu a ten tak nemohl souboj v rohu našeho obraného pásma s napadajícím Kertem Kubánkem vyhrát. Kubánek toho využil, nahrál na nabíhajícího Koláře a ten poslal Kert Park do vedení. Poté si rozhodčí na náš popud vyžádal hůl hráče Kubánka, který na branku nahrál a probíhala dlouhá diskuze co s tím, že je čepel krátká. Výsledkem bylo vyloučení tohoto hráče a přesilovka pěti proti třem. Tu jsme využili, když Procházka vyhrál buly pro Václava Kužela. Ten se neukvapil, poslal po modré čáře nahrávku pro svého parťáka v obraně Matěje Čermáka a po jeho dělovce bylo opět srovnáno. Ne na dlouho. Po srovnání počtu hráčů na hřišti zachytil vyhozený balónek od našeho obránce na modré parkán Jan Skorčík. Nahodil a balónek nešťastně trefil nejdříve hůl, pak ruku našeho hráče aby se od ní nakonec odrazil za záda našeho gólmana. Kerti ucítili šanci a i díky tomu opět po necelé minutě skórovali. Vojtěch Jágr dokázal v lese hokejek před brankou posunout k modré na Lukáše Suchánka. Jeho střelu sice Pleyer zachytil, ale neudržel a Robin Kolář poslal hosty do vedení o dvě branky. Tento trhák se podařilo zastavit, když Čermák poslal lobem z našeho obraného pásma do úniku Procházku a ten doslova vyšachoval hostujícího gólmana Martina Šacha. Radost opět netrvala dlouho. Při závaru před Pleyerem měl nejrychlejší reakci Filip Sedlák a po asistencích Havla a Pesla opět dopřál svému týmu dvoubrankové vedení.

Třetí třetina byla poznamenána častým přerušením. Soupeř, vědom si svého náskoku, kouskoval hru aby se hráči Kladna nedostali do tempa. Hrálo se především v našem útočném pásmu, ale díky dobré obraně Kert Parku k větším příležitostem na korekci stavu nedocházelo. Paradoxně mohlo být i hůř, ale branka hostujícího Pesla nemohla být uznána kvůli nahrávce rukou. To byla možná injekce do žil kladenských a tlak před brankou hostí byl čím dál tím větší a Šach v jejich brance měl co dělat. Nejdříve krásně našel Jaroslav Jůn Michala Šťastného, který moc šťastný nebyl, protože jeho zakončení vytáhl Šach špičkou betonu a vzápětí opět ukázal, po střele backhandem v podání Jaroslava Procházky, že tyčky má postavené správně. V této části zápasu byl tlak enormní a chybělo vždy málo. Tak přišel pokus v podobě hry bez brankáře. Nevyšel. V obranném pásmu Kertů si balónek za svou brankou vzal Vít Kamenář. Od brankové čáry přestřelil celé hřiště a trefil naši odkrytou klec. Bohužel potom jsme přišli o dalšího hráče. Bouřlivák Jaroslav Jůn, který po šesté brance do prázdné bouchl hokejkou o zem dostal osobní trest na deset minut, což pro něj znamená navíc i stopku do dalšího zápasu. Jestli to bylo ze strany rozhodčího Paiskra nutné, těžko říci, ale pravda je, že tak vypjatý zápas se jim povedl odřídit velice kvalitně a v klidu. Ač na ně byl často vytvářen tlak od netradičně na tribuně nad střídačkou stojícího trenéra hostí. Stav 3:6, pět minut před koncem třetí třetiny se mohl zdát beznadějný. Nebyl. Pleyer se vrátil do brány a první řada Kladna zápas ještě zdramatizovala. Matěj Čermák vystřelil od modré, ale míček byl zblokován a skončil u mantinelu kde si ho vzal Zdrůbecký. Ten uspěl proti třem hráčům a ještě posunul v pádu po podražení míček před bránu kam si naběhl Michael Tor. Ten si Šacha krásně rozhodil a poslal balónek mezi jeho nohy. Stav 4:6 více jak tři minuty do konce. Sprint Kladna pokračoval. Michal Šťastný vyhrál buly v útočném pásmu na Josefa Stříbrného kterého střelu ještě lehce tečoval za záda hostujícího gólmana jeho spoluhráč. A závěrečné drama bylo na světě. Navíc tu pro nás dvě minuty před koncem byla výhoda přesilové hry. Ač byla ještě umocněná hrou bez brankáře tak k vyrovnávací brance nevedla.

Škoda. Šance na třetí místo se rozplynula. Příští zápas zajíždíme do Berouna kde od 12:30 hrajeme proti týmu SK Kelti 2008.

HBC ALPIQ Kladno – HC Kert Park Praha 5:6 (1:1,2:4,2:1)

Střely: 21:24 (5:6, 7:12, 9:6), vyloučení: 4:5, využití přesilovek: 2:1, oslabení: 0:1
Branky a nahrávky: Procházka Jaroslav (Zdrůbecký Václav, Čermák Matěj), Čermák Matěj (Kužel Václav, Procházka Jaroslav), Procházka Jaroslav (Čermák Matěj), Tor Michael (Zdrůbecký Václav, Čermák Matěj), Stříbrný Josef (Šťastný Michal)
Sestava HBC Alpiq Kladno: Pleyer Robert – Fencl Martin, Němec Filip, Čermák Matěj, Kužel Václav, Stříbrný Josef – Zdrůbecký Václav, Procházka Jaroslav, Tor Michael, Čejka Matěj, Paták Dominik, Jůn Jaroslav, Šťastný Michal, Maurer Patrik, Kopp Dominik