:
5 NIŽBOR

BODY JSOU, ALE ...

přečteno 1 100x

V čase sobotního oběda jsme v Berouně nastoupili proti týmu SK Kelti 2008. I tentokrát jsme tam odjížděli v roli favorita. Ale průběh zápasu tomu vůbec neodpovídal.

První třetina jakoby vůbec neproběhla. Nebyla k vidění žádná akce, natožpak šance na ohrožení branky. Jediná vlaštovka v tomto směru byla, když pěknou nahrávkou do pásma poslal Lukáš Hertl do úniku Jaroslava Procházku. Tuto šanci však zhatil dobíhající obránce Keltů, protože na poslední chvíli Procházkovi balónek vypíchl.

Druhá začala o něco lépe. Po necelých dvou minutách se Kelti snažili vyhodit míček z pásma. Jenže skončil místo toho u Václava Zdrůbeckého který střelou překonal domácího gólmana. Kdo by si myslel, že se kladenská mašina rozjede, pletl by se. Po třiadvaceti vteřinách se míček dostal od mantinelu před hráče domácích Davida Fortuníka, který čekal před bránou. A jelikož měl podstatně rychlejší reakci než náš obránce, dočkal se a překonal našeho gólmana Jiřího Berana. Bylo srovnáno. A nuda v Berouně pokračovala dále. Někteří hráči se už asi viděli na zápasech za U15 a jiní pro změnu na PC nebo na prázdninách. A trest přišel záhy. Kelt Jakub Kříž v pádu na modré ještě stihl přistrčit na Martina Tůmu a ten dobře umístěnou střelou poslal svůj tým do zaslouženého vedení a naše hráče na “kartáč” do kabiny.

Na úvodním buly třetí třetiny bylo hráčům ještě důrazně připomenuto, aby si uvědomili co mají na sobě. Myšleno za jaký tým hrajou. Navíc došlo i k úpravě složení pětek a to vše přineslo své ovoce. Hra začala být zajímavější a začali padat i branky. Kolotoč na jeden dotek roztočili Zdrůbecký s Procházkou a na jeho konci byl Matěj Čejka. Jeho střela prošla a bylo vyrovnáno. A Kladno pokračovalo. Václav Kužel od modré vystřelil na domácí branku a v mlýnici před ní se nejlépe zorientoval Procházka a poslal Kladno do vedení. Po deseti vteřinách se přidala i druhá útočná řada. Dominik Paták byl v souboji s Keltem úspěšnější a jeho přihrávku zužitkoval Michael Tor. Poslední pátá branka padla, když Patrik Maurer z rohu poslal nahrávku do míst, kde tušil svého spoluhráče. Ten tam však nebyl, ale zastal ho hráč domácích, který kopl míček za záda v tu chvíli zcela bezmocného vlastního gólmana.

Z Berouna vezeme sice výhru, ale po plném bodovém zisku Kert Parku ze stejného hracího dne je již pryč i teoretická šance na postup do finálové skupiny.

SK Kelti 2008 – HBC ALPIQ Kladno 2:5 (0:0,2:1,0:4)

Střely: 16:26 (5:7, 5:8, 6:11), vyloučení: 2:1, využití přesilovek: 1:1, oslabení: 0:0

Branky a nahrávky: Zdrůbecký Václav, Čejka Matěj (Zdrůbecký Václav, Procházka Jaroslav), Procházka Jaroslav (Kužel Václav), Tor Michael (Paták Dominik), Maurer Patrik
Sestava HBC Alpiq Kladno: Beran Jiří – Fencl Martin, Němec Filip, Kužel Václav, Stříbrný Josef – Zdrůbecký Václav, Procházka Jaroslav, Hertl Lukáš, Tor Michael, Čejka Matěj, Paták Dominik, Šťastný Michal, Maurer Patrik, Kopp Dominik, Pleyer Robert