:
2 BEER STARS B

BEER STARS B PORAŽENO, VÍTEJ 1.MÍSTO TABULKY

přečteno 1 781x

Každý, kdo se v okresní hokejbalové lize Kladno postavil celku Alpiq B, odcházel z hřiště poražen. Až na Beer Stars B, kteří jako jediní dokázali kluky přehrát v jejich prvním společném zápase 2:4. Od té doby čekali na svojí druhou šanci, která měla přijít 1.listopadu 2015.

Beer Stars se 30 body v tabulce dominovalo okresní lize, zatímco Alpiq B s 27 body jim dýchalo na krk z 2. místa a výhra v tomto druhém společném utkání by znamenala posun Alpiqu B na 1.místo, jelikož měli nejvíce vstřelených gólů v lize. Bylo o co bojovat.

Nedělní ráno osudného dne byla mlha a zima, která dávala jasně najevo, že dnešní zápas bude pokřtěn ještě ranní rosou. Oba dva týmy byly poctivě přítomny už hodinu před zápasem na hokejbalovém hřišti u Zimního stadionu. V obou kabinách panovala dobrá nálada, dorazil stejný počet hráčů na obou stranách a po rozcvičce už nic nebránilo tomu, aby vypukla bitva o 1.místo v tabulce okresní hokejbalové ligy.

Do 1. třetiny naběhli oba dva týmy jak se sluší a patří. Po celou herní dobu to byl vyrovnaný zápas, když v oslabení Alpiqu našel Král spoluhráče Arlta a ten provedl svojí specialitu a během oslabení vsítil za záda gólmana Červenky z Beer Stars. Do konce první třetiny se však podařilo soupeři dostat míček do brány Alpiqu celkem 2× a to kdy se trefil Křepelka a minutu na to Protiva. 1.třetina končila 1:2 pro Beer Stars.

2.třetina byla opět vyrovnaná, co se týká výkonové stránky, avšak bohužel ani jedné straně se nepodařilo dostat míček do soupeřovy brány. Tudíž na konci 2. třetiny se odcházelo do kabin stále za stavu 1:2 pro Beer Stars.

Poslední třetina znamenala pro kluky jednu věc, všechno nebo nic. S tímto se také vstupovalo do 3. třetiny a na výkonu to bylo rozhodně znát. Zároveň trenér Jan Gierczynski zúžil kádr ze 3 formací na 2 a kluci tím pádem byli ve větším tempu a to byla ta správná strategie. Hned na začátku 3. třetiny se trefil Potekhin a srovnal na 2:2. 3 minuty na to se trefil znovu a poslal Alpiq do vedení 3:2. Poslední gól padl 2 minuty před koncem, kdy míček našel Šťastný a uspěšně prostřelil. Pak už jen následovala euforie a vítězný pokřik.

Shrnutí: Kapitán a vedoucí týmu v jednom David Schneider úspěšně dovedl spolu s trenérem Janem Gierczynskim Alpiq B zaslouženě k výhře a stanuli s týmem na 1. pozici tabulky okresní hokejbalové ligy po výhře 4:2 nad Beer Stars.

HBC Alpiq Kladno „B“ – Beer Stars Hnidousy „B“ 4:2, Počet střel na bránu – 49:27, Vyloučení – 6:2

Rozhodčí: Komorous, Procházka

Alpiq B: Keimar – Schneider ©, Pecinovský (A), Gierczynski (A), Potěchin, Chalupný, Chobotský L., Chobotský A., Král, Křapáček, Procházka R. starší, Arlt, Pošta, Adámek, Jelínek, Šťastný, Schnaubelt.

Beer Stars B: Červenka – Cajthaml ©, Černohorský, Kloček, Křtěn, Šorel, Švec, Janeček, Jůzek, Křepelka, Majer, Protiva, Sojka, Vosyka, Vrkota.