ALPIQ V CHOMUTOVĚ POTVRDIL ROLI FAVORITA

přečteno 586x

Kladno vyjelo na úvodní utkání extraligy staršího dorostu s jasným cílem, odvézt si všechny body a nepřipustit žádné překvapení. V kladenské sestavě se objevilo několik nových tváří a i s obměněnou sestavou si Kladenští dokráčeli k bezpečnému vítězství 8:1. Vstup do nového ročníku se tak Alpiqu vydařil na výbornou.

Kladno od začátku potvrzovalo roli favorita a snažilo se vstřelit rychlou branku. I přes velké množství střel se hostům nepodařilo dostat do vedení. V první třetině se fanoušci v chomutovské aréně úvodní branky dočkali až v samotném závěru třetiny. Premiérovou branku v kladenském dresu si připsal Marcel Malina – 0:1.

Ve druhé patnáctiminutovce hosté ještě více zabrali a navýšili svůj náskok. Nejprve se dělovkou od modré čáry prosadil Hudec a poté po pohledné kombinaci Procházka – 0:3. Domácí již za tohoto stavu rezignovali a kladenští do konce třetiny přidali ještě další branky z hole Kamenáře a Maliny – 0:5. Domácí přitvrdili hru a dávali tak možnost Alpiqu k přidaní dalších branek v přesilových hrách.

V závěrečné třetině se již zápas dohrával. Po ztrátě koncentrace kladenských hráčů se domácím podařilo vstřelit alespoň jednu branku – 1:6. V poklidném tempu pak hosté přidali ještě další dvě branky. První gól v Alpiqu vstřelil také Javorský, který svou trefu náležitě oslavil – 1:7. Na konečných 1:8 v závěru upravoval svou druhou brankou Procházka.

Následující víkend čeká Alpiq mnohem těžší oříšek. Výjezd do Hradce a Pardubic bude pro Kladno první velkou zkouškou. Tento fakt potvrzuje i to, že Pardubičtí se stali mistry extraligy minulou sezónu, kde ve finále porazili právě Hradec Králové. Držte mladým rysům palce v bojích o další body.