ALPIQ SI NA PŮDĚ SILNÉHO MOSTU ANI NEŠKRTL

přečteno 86x

Na hřišti mosteckého Kovodemontu se Kladnu se dlouhodobě nedaří. Motivováni domácí porážkou s Hradcem Králově chtěli Kladenští nelichotivou bilanci ukončit ve druhém kole nadstavbové části soutěže. Bohužel ani tentokrát nedokázal Alpiq bodovat a domů odjel s vysokou porážkou 1:7.

Kladno opět inkasovalo hned úvodní minutě zápasu, když s po střele od modré čáry prosadil Rameš – 1:0. Kovodemont chtěl hned od začátku využít domácího prostředí a přidat další branky. To se mu podařilo již ve třetí minutě. Drož využil nedůraz obrany a zasunul míček za bezmocného Keimara – 2:0. Nepovedený úvod utkání se sice Kladenští pokoušeli napravit, jenže soupeř hrál velice dobře a nepouštěl je do takřka žádných příležitostí.

Ve druhé periodě si už Alpiq vytvořil několik šancí a dokázal zaměstnat brankáře Waltera. Tento tlak ale narušili domácí třetí brankou. Z mezikruží se k dorážce dostal Šnajdr a zvýšil vedení svého týmu již na 3:0. Jiskřičku naděje pro Alpiq vykřesal ve 27. minutě Zmeškal, který v situaci dvou na jednoho bezpečně usměrnil Arltův pas do branky – 3:1. Již o minutu později si však domácí vzali svůj tříbrankový náskok zpět zásluhou Singera – 4:1. Tento aktivní útočník domácích se podepsal i pod další branku. Osamocen mezi kruhy zamířil přesně na bližší víko – 5:1. To bylo pro hostujícího Keimara moc a přenechal své místo v brance Mertovi.

Ve třetí třetině se již zápas za rozhodnutého pouze dohrával. Most byl stále lepším týmem a Merta si při své jarní premiéře připsal několik pohledných zákroků. Zápas opět ovlivnilo několik zbytečných vyloučení. V závěrečné periodě Most přidal ještě dvě branky právě v přesilových hrách a stanovili tak konečný stav zápasu na 7:1.

V dalším utkání se Alpiq střetne s plzeňskými mečouny. Po ztrátách v prvních dvou utkáních čtvrtfinále jsou Kladenští zatím bez bodu. Výhru tedy potřebují jako sůl. Utkání mezi těmito soupeři obvykle přináší zajímavý a vyrovnaný duel. V sobotu 1. dubna od 17 hodin tomu snad nebude jinak. Přijďte podpořit kladenské dorostence do Městské hokejbalové arény.