ALPIQ MISTRA KOUSAL, ALE NEROZKOUSAL

přečteno 498x

Po jasném vítězství nad Rakovníkem čekala omlazenou kladenskou partu v Praze mnohem těžší zkouška. Kert Park loni porazil Alpiq ve finále extraligy, a zatímco jeho kádr se spíš zesílil příchodem vsetínského šikuly Zvonka (kdysi chvíli hrál i v Kladně) či slovenského mistra světa Dejneky, hosté dorazili oproti jaru s mnoha změnami v sestavě. A nakonec podlehli 3:5.

Byl to nadějný výkon Kladna, které ale poznalo, že na cestě vzhůru nebudou jen výhry, ale i porážky. Jde o to se z nich poučit. „A některé věci si musíme vysvětlit hned na začátku. Jedna věc je, že kluci dostali v klubu šanci, jakou by jinde třeba nedostali. Druhá věc je, že některé věci musí plnit tak, jak to budeme žádat my. A my nechceme, aby si jen přišli zahrát hokejbal, my to potřebujeme odfárat jako tým a celých pětačtyřicet minut,“ říkal trenér Apiqu Drahomír Kadlec po utkání, které se vyvíjelo od začátku spíše pro domácí.

Už po první třetině byl Kert vepředu o dvě branky, když se proti brankáři Hájkovi prosadili bratři Kručkové. Po přestávce ještě chvíli kralovala Praha, ale pak přece jen Kladenští, jimž trenéři o přestávce promluvili důrazně do duší, hodně přidali.

Životabudičem byl gól Dana Hnízdila, protože hned za minutu Šrámek krásnou ranou vyrovnal a Alpiq měl najednou i další šance. Ty už ale neproměnil a v závěru třetiny M. Kruček opět strhl vedení na stranu domácích.

Hotovo ještě nebylo, ale Rosenberg v úvodu třetího dějství šťastně překonal Hájka a chvilinku po něm zvýšil na 5:2 Pala po akci elitního dua M. Kruček – Fejfar.

Kladno se nevzdalo, dál mistra zlobilo a tři minuty před koncem Prokop snížil. Poté se nechal vyloučit domácí Zvonek a trenér Kadlec sáhl k power play šesti proti čtyřem. Žádná z možností se už ale neujala a body zůstaly v hlavním městě.

„Některé pasáže se nám líbily, hlavně ve druhé třetině jsme domácí přehrávali, ale pak přišla individuální chyba a za tu jsme zaplatili. Těch se musíme co nejvíc vyvarovat,“ žádá Kadlec.

Jeho tým má o příštím víkendu volno a hraje až ve státní svátek 28. září doma s dalším těžkým protivníkem – Pardubicemi.

Kert Park Praha – Alpiq Kladno 5:3 (2:0, 1:2, 2:1). Branky a nahrávky: 9. Kruček J. (Zvonek, Dejneka), 15. Kruček M. (Zvonek, Fejfar), 30. Kruček M. (Fejfar, Dejneka), 41. Rozenberg, 42. Pala (Fejfar, Kruček M.) – 25. Hnízdil D. (Štěpáník, Špaček), 26. Šrámek (Kohout, Šíma), 43. Prokop (Hnízdil). Kert Park: Mroviec – Blaško, Bureš, Dejneka, Nýdl, Poláček, Šperl – Fejfar, Javorka, Kruček J., Kruček M., Pala, Postulka, Rozenberg, Wróbel, Zvonek. Trenéři: Kuna, Jelen. Alpiq: Hájek – Soukup, Hrabár, Šícha, Novák, Haisman, Voráček – Hnízdil D., Špaček, Štěpáník, Šrámek, Šíma, J. Procházka, Nosek, Barnošák, Prokop – Kohout. Trenéři: Kadlec, Maršner.