:
4 KLADNO

ALPIQ B PŘEHRÁL NARKO A UPEVNIL SI DRUHOU POZICI

přečteno 838x

V 10. Kole Okresní hokejbalové ligy se proti sobě postavila rezerva Alpiqu a Narko Kročehlavy. Toto střetnutí se dalo právem označit za největší tahák kola. Alpiq se před zápasem nacházel na druhém místě s tříbodovým náskokem na právě třetí Narko. Oba týmy odehrály zápas v oslabených sestavách, větší kvalita však byla na straně Alpiqu.

První třetina začala v rychlejším tempu než se předpokládalo. Už ve druhé minutě se měnilo skóre a to zásluhou Adámka, jenž se dostal k odraženému míčku a parádní střelou švihem nedal Kotkovi šanci. Pak tempo utkání trochu polevilo a do kabin se šlo za stavu 1:0 pro Alpiq.

Ve druhé části už se trochu osmělili i domácí. Kladenští obránci párkrát zachybovali a rázem z toho byla šance na vyrovnání, ale veškeré šance pochytal bezchybný Švagr. V 18. minutě se měnil stav zápasu podruhé. Chalupný hledal před brankou Adámka, který sice míček nezachytil, ale mezi kruhy číhal Adam Chobotský a výstavní ranou pod horní tyčku navýšil vedení Alpiqu. Už to vypadalo, že se nic nestane, ale v poslední vteřině zachytil vyhozený míček Procházka a dělovkou mezi betony Kotka vstřelil třetí gól. Kotek neměl žádnou šanci a to díky skvělé práci clonícího Pecinovského.

Ve třetí třetině sice ještě dokázal Kosina po skrumáži před brankou snížit, ale to byla poslední branka domácích. Narko už nemělo dostatečné síly na zvrat a když už se dostalo ke střele, vše lapil skvěle chytající Švagr. V poslední minutě ještě Potekhin nabil Pecinovskému a ten uzavřel gólový výčet zápasu.

Utkání nakonec ovládl Alpiq celkem jasně, o čemž hovoří poměr střel 44:18. „Určitě jsem už zažil i těžší zápasy, ale v některých chvílích na nás dokázali i zatlačit,„ okomentoval zápas muž utkání Jan Švagr. Ten se do branky dostal po dlouhé době, způsobené díky administrativním problémům. „Trochu mne mrzí, že můj první zápas přišel až tak pozdě, ale jsem rád, že jsem se nakonec dočkal a snad byl zbytek týmu s mým výkonem spokojen jako já,“ zhodnotil svůj výkon Švagr.

Příští kolo bude jednoznačně šlágrem podzimu. Alpiq vyzve dosud neporažené Beer Stars B a pokusí se jim vrátit porážku z prvního vzájemného zápasu. „Nečekám, že to bude lehký zápas, ale pokud budeme hrát naší hru, tak ukážeme a dokážeme, že patříme na špici tabulky," vidí šance svého týmu Švagr.

HC Narko Kročehlavy – HBC ALPIQ Kladno B 1:4 (0:1, 0:2, 1:1) Branky a nahrávky: 31. Kosina (Zíma) – 2. Adámek (Chalupný), 18. Chobotský A. (Chalupný, Adámek), 30. Procházka, 45. Pecinovský (Potekhin, Schneider).

Alpiq B: Švagr – Gierczynski, Procházka, Pošta, Chobotský L. – Potekhin, Pecinovský, Schneider, Adámek, Chalupný, Chobotský A., Křapáček.