TURNAJ PŘÍPRAVEK 7.3.2015 KLADNO

přečteno 3 260x

Zahájení jarní sezóny pro kategorii přípravek jsme si nemohli přát nic lepšího – domácí prostředí a krásné, slunné počasí. Na V. turnaj Středočeského přeboru se přihlásilo deset týmů

Středočeský přebor přípravek – V. turnaj, Kladno, 7.3.2015
Zahájení jarní sezóny pro kategorii přípravek jsme si nemohli přát nic lepšího – domácí prostředí a krásné, slunné počasí. Na V. turnaj Středočeského přeboru se přihlásilo deset týmů, které byly rozděleny do dvou skupin:

Skupina A: HBC Alpiq Kladno bílý (minipřípravka), HBC Nové Strašecí zelený, SK Kelti 2008, HBC Rakovník, HBC Coyotes Hýskov
Skupina B: HBC Alpiq Kladno modrý (přípravka), HBC Nové Strašecí žlutý, SK Rebel Praha, HBC Hostivař, TJ KOVO Praha

Hrálo se 2×7 minut (čistý čas), každý s každým ve skupině, týmy na 3.-5. místě o umístění, týmy na 1. a 2. místě semifinále a následně o umístění.
Modrý tým rozehrál svoji skupinu suverénním způsobem a jasných vítězství, do posledního zápasu šel proti Hostivaři s odhodláním vyhrát skupinu a vyhnout se v semifinále Bílému Alpiqu. Po prohraném prvním poločase se kluci do protivníka zakousli a otočili na konečných 3:1 a šli do semifinále z prvního místa. Jako druhý semifinalista, z jejich skupiny, je doplnila Hostivař. Bílý tým připravil pro své fanoušky, samozřejmě i pro trenéry, mnohem větší zátěž na nervovou soustavu. Ve všech zápasech z počátku prohrával, ale všechny dokázal otočit ve svůj prospěch a již před posledním zápasem ve skupině, proti Rakovníku, byl již jistým postupujícím z prvního místa. Zápas opět otáčel z nepříznivého stavu a vítězství o jeden gól potvrdilo postup z prvního místa, kde je ze druhého místa doprovodilo Zelené Nové Strašecí.

Semifinálové boje přinesly krásné, nervy drásající zápasy, kdy proti sobě nastoupily týmy:

HBC Alpiq Kladno modrý: HBC Nové Strašecí zelené

HBC Alpiq Kladno bílý: HBC Hostivař.

Modrý tým začal semifinálovou bitvu tragicky a během jejího průběhu již prohrával 0:4. Tým to nevzdal, začal makat a výsledkem mu byl postup do finále po vítězství 5:4, v což už doufal jen nejvěrnější fanoušek. Bílý tým naopak semifinále začal gólově a po poločasovém vedení 2:1 a dalších neproměněných šancích se již viděl ve finále. A tak kluci poznali, že zápas končí až po uplynutí celé hrací doby, Hostivař během druhé půle zápas otočila na konečných 3:2.

Zápas o třetí místo zvládl Bílý tým na jedničku a nedal Zelenému Novému Strašecí prakticky žádnou šanci a po jednoznačném průběhu 5:1 si kluci zasloužili bronzovou medaili. Bílý tým, před zraky „A-týmu“, musel o vítězství bojovat. Po prohraném poločase 0:2 tým dokázal rychle vyrovnat a tři minuty před koncem vsítil vítězný gól a zakončil turnaj bez ztráty kytičky.
Závěrečné vyhodnocení si kluci užívali a po obdržení medailí z rukou reprezentačních obránců Tomáše Kudely a Honzy Pospíšila propukla pravá, neskrývaná radost. Kluci ukázali nejen své hokejbalové umění, ale i to, že mají to pravé „kladenské srdíčko“.

Sestava Modrý tým: P.Jones, M.Ježek, J.Lejsek, P.Cajthaml, V.Doubrava, L.Patera, M.Řešátko, R.Míka, L.Smetana
Sestava Bílý tým: M.Štěpánek, F.Jedelský, M.Petrášek, M.Daníček, V.Vela, P.Špalek, J.Rod, J.Jelínek, J.Aschenbrenner